Youtubeři

4. listopadu 2020 16:20

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Rodič podal trestní oznámení na populární youtuberku! Proč musela na policii?

Youtuberka Natyla zrovna streamovala, když jí jeden z fanoušků poslal 5 tisíc korun. Nevěřila svým očím a trochu se toho obávala.

A její předtucha se vlastně vyplnila. Youtuberka si myslela, že se nejspíš nějaký fanoušek překlikl v částce. Pak, když se peníze opravdu v donatu ukázaly, obsahoval donate jen krátký vzkaz, který bohužel vypadal, jako by ho psalo malé dítě. Už tehdy věděla, že tohle asi nebude v pořádku, ale netušila, co by s tím měla během streamu dělat, tak to v tu chvíli neřešila. Potom na konci streamu přečetla poděkování všem, kteří nějakou částkou přispěli. Už tehdy si ale všimla, že tam částka s 5 tisíci korunami chybí. Říkala si tedy, že se částka možná ani neodečetla z účtu, z kterého byla posílaná.

Později se však podle předpokladů ukázalo, že peníze jí poslalo malé dítě, takže je chtěl jeho otec zpátky. Jenomže Natyla nemohla nijak zjistit, jestli jí částka opravdu přišla. Vypadalo to totiž původně tak, že se částka vůbec nepřipsala. Proto se snažila naštvanému rodiči vysvětlit, že by si to měl napřed zkontrolovat ve svojí bance, protože je možné, že částku zablokovala, ale ještě se jí nepřipsala na její YouTube účet. Další komplikací bylo to, že v systému, který YouTube poskytuje, nejde peníze jenom tak vracet. Skončilo to tak, že Natyla zjistila při dalším vyúčtování, že se jí částka opravdu připsala. Ona tedy potom částku nakonec odeslala zpět otci dítěte. Mezi tím však na ni už přišlo trestní oznámení, které nakonec rodič stáhl...

V každém případě to není poprvé, co se nějaká podobná situace stala. Natyla důrazně upozornila na to, aby rodiče neposkytovali svým dětem kreditní karty, protože by se pak mohli divit, kde jejich peníze takhle skončí. Zodpovědnost tady totiž nenese samotný youtuber, ale rodiče, které dítěti poskytují svoje finanční prostředky volně k dispozici. Pak taky připomněla, že je čistě na dobré vůli youtubera, jestli částku v takovém případě částku vrátí nebo ne. V momentě, kdy se totiž už připíše, k tomu nemá vůbec žádnou povinnost.


Přečtěte si také