Youtubeři

12. prosince 2016 16:22

redakce Prima Lajk

VIDEO: Šok! Blíží se konec českých youtuberů? Internetové hvězdy se bouří proti YouTube a jedna z nich končí! Proč?

Které známé internetové tváře už na YouTube možná nikdy neuvidíme?

Celosvětová youtuberská scéna zažívá nebývale horké chvilky. Jejich chlebodárce, věhlasný YouTube, totiž v posledních týdnech razantně pozměnil algoritmy a nic zde prakticky není jako dřív. Stránka totiž upravila své podmínky a momentálně se chová dosti podivně. V trendy videích upozaďuje jednotlivé osobnosti, panuje zmatek v odběrech uživatelů a nejvíce na tom tratí právě youtubeři. Na situaci si minulý týden hlasitě stěžoval i samotný PewDiePie, který dokonce zrušil jeden ze svých vedlejších kanálů. Situace se ovšem začíná dotýkat i mnoha českých a slovenských youtuberů.

Nad vážným stavem tak například začínají zoufat youtubeři Ati, Johnny Valda či Slovák Menameselassie. Ti všichni si stěžují na zmatenou situaci i na fakt, že kvůli YouTube jim najednou rapidně klesá počet zhlédnutí i odběratelů. Všichni si jsou pak jistí tím, že za rapidním poklesem sledovanosti nestojí jejich tvorba, ale právě internetové stránky. Obavy českých internetových jsou čím dál větší, jejich znepokojivých reakcí přibývá, a někteří se dokonce obávají o svou youtuberskou budoucnost.

To je případ známého Johnnyho Valdy, jenž je aktuální situací natolik znechucen, že nemá kvůli malé sledovanosti vůbec náladu točit. Momentálně tak na YouTube tak trochu končí a dává si minimálně pár týdnů pauzu. Jedná se o zbytečnou hysterii, nebo se opravdu zlatá éra youtuberů blíží ke svému konci? To možná uvidíme už v nadcházejících měsících.


Přečtěte si také