Youtubeři

22. května 2022 18:24

redakce Prima Lajk

VIDEO: Streamer popsal střety se zásahovkou a mentální potíže. Proč dostal ban?

Streamer popsal stres a mentální potíže spojené s nájezdy zásahovky.

Jednou nemilou součástí gamingu a streamingu se v posledních letech stal také tzv. swatting, neboli zavolání policie a poslání zásahové jednotky na nějakého streamera či spoluhráče. Ať už ze srandy, nebo s cílem vyloženě ublížit – v obou případech se jedná o protizákonné jednání a lidé by si měli dát dobrý pozor předtím, než se pro něco tak hloupého a nebezpečného rozhodnou. Mohlo by se jim to taky vymstít.

Obětí swattingu byl každopádně i známý streamer IcePoseidon, jemuž opakovaně vráželi policisté do domu, což u něj později způsobilo celoživotní trauma. Počáteční chybu přitom učinil on sám, když publikoval svoji adresu, díky čemuž lidé na internetu věděli, kam policii posílat.

Přestože pak policisté věděli, o koho se jedná, kvůli protokolu museli stejně vždy přijet a vše prošetřit. Jak sám Poseidon v novém dokumentu uvádí, začal kvůli tomu trpět PTSD. Jednou na něj totiž dokonce policista namířil zbraň. Streamer taky popsal, že se bojí sedět zády k oknu, protože má strach, že ho někdo zastřelí. Nakonec kvůli swattingu dostal na Twitchi permanentní ban. Zkusil se ještě poté přesunout na YouTube, tam ale situace nebyla o nic lepší.

Sdílejte článek

Přečtěte si také