TVTwixx
Autor: youtube/TVTwixx TVTwixx

VIDEO: TVTwixx hledali vzácný meteorit, který dopadl na území Česka! Podařilo se jim ho najít?

sis. Publikováno: 02.12.2020
Youtubeři TVTwixx se zase vydali na jednu ze svých výprav. Tentokrát ale nehledali Kazmovo auto. Zkoušeli najít meteorit, který prý v listopadu dopadl na území České republiky.
Partička TVTwixx
TVTwixx
Slavná youtuberská partička v čele s Danny Threemanem a jeho mladším bráchou Andym. Mají za sebou... Přečíst celé

reklama

Danny s klukama z TVTwixx se vypravili hledat kousky meteoritu, který měl dopadnout během listopadu na území Česka. Je totiž známo, že právě meteority mají velkou hodnotu, takže když se je někomu podaří najít, může ten člověk dokonce i zbohatnout. Meteorit spadl na zem v kusech těžkých od pár gramů do několika kilogramů. Kluci tedy dojeli podle přibližných souřadnic do vesnic Desná a Černá Říčka, kde bylo vyznačené pásmo, že by tam kousky meteoritu měly být. Astronomický ústav normálně nezveřejňuje, kam kousky meteoritu dopadly, jelikož je používá pro vědecké účely. 

Tentokrát ale vědci nemohli nic najít, a proto údaje zveřejnili. Meteority nejsou dle Dannyho jenom kameny z vesmíru, ale mohou být staré až 4,5 miliardy let. Do výbavy si nevzali detektor, ale zkoušeli vzít magnety, aby mohli vyzkoušet, jestli něco uloví na zemi nebo ve vodě. Meteority by totiž měly být magnetické. Podařilo se jim několik magnetických kamenů nasbírat, jestli ale jde o meteority, ještě netuší. Cena za jeden gram meteoritu by se měla pohybovat okolo 25 korun.

 

Našli TVTwixx Kazmovo auto? 1

VIDEO: Youtubeři z TVTwixx prý našli Kazmovo zakopané auto! Vážně jim to můžeme věřit?

 

TVTwixx

VIDEO: Youtubeři TVTwixx poskytli 3 nápovědy, jak najít Kazmovo zakopané auto! Vážně vám můžou pomoct?

 

reklama