VIDEO: YouTuber byl obviněn, že kvůli zhlédnutí ztroskotal letadlem. Vážně by byl toho někdo schopný?

Americký olympijský snowboardista a youtuber je podezřelý z inscenace pádu letadla.

Osmadvacetiletý Trevor Jacob, rodák z Mammoth Lakes v Kalifornii, se proslavil jako olympijský snowboardista, který částečně vyměnil prkno za kameru. Nyní se totiž věnuje i točení videí na YouTube, kde má 130 tisíc fanoušků. Před měsícem se mu však začalo dostávat mnohem víc pozornosti poté, co sdílel video, ve kterém havaroval s jednomotorovým letadlem letadle Taylorcraft BL-65 z roku 1940.

Naštěstí se youtuberovi nestalo nic vážného, i když záběry mohou vypadat strašidelně. Během letu utrpělo letadlo zjevnou poruchu motoru a Jacob byl donucen z letoun vyskočit a zachránit se pomocí padáku. Padající stroj následně narazil do země, ale nevznítil se.

Děsivé video však vyvolalo mnoho otázek a skepticismu u členů letecké komunity, kteří se domnívají, že nehoda byla pouhým trikem k upoutání pozornosti a sbírání lajků. Odborníkům se zdá podezřelé, že Jacob nevyzkoušel rádiové nouzové volání a z letadla vyskočil parašutistickým padákem, což je pro piloty civilních letadel dost neobvyklé. Začátkem roku byl celý incident předán Federálnímu úřadu pro letectví, který nehodu prošetří.

Na celé video se můžete podívat zde:


Přečtěte si také