Youtubeři

13. ledna 2021 19:12

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Youtuber FIZI přenocoval v obchodě se sladkostmi a ochutnával je! Lidé mu za to nadávají

Youtuber FIZI nedávno zveřejnil video, v kterém přespávají s kamarády v obchodě se sladkostmi a nabírají si jich plné kapsy. Divákům se takový příklad pro děti moc nelíbí.

Možná by to nemělo tak špatné ohlasy, ovšem to by youtuber FIZIstyle nesměl už v minulosti udělat pěkných pár přešlapů. Nemůžeme zapomenout například na to, jak s partou kamarádů vyhazovali staré spotřebiče z budovy vysoké 150 metrů a natáčeli, co se s nimi stane, když spadnou na zem, nebo na to, jak se FIZI vykoupal ve vaně plné lepidla. Rozhodně bylo lepší, když se zkoušel rachtat ve vaně plné kakaa – to by se rodičům sice asi taky nechtělo uklízet, ale alespoň to není nebezpečné. Teď natočil s kamarády video, v kterém přespávají v obchodě plném sladkostí, přičemž v něm ochutnávají různé bonbony a pochutiny. Jedná se zřejmě o spolupráci, to ale youtuber nikde nenapsal ani video neoznačil jako komerční, takže to vypadá, jako by opravdu v obchodě přespal.

Tím ale dětem bohužel ukazuje, že je úplně normální si bez dovolení nabrat bonbonů plnou hrst a ihned je sníst, aniž by předtím proběhlo nějaké placení. Na videu sice proběhne pár scének, v kterých na placení upozorňují, ale vzhledem k tomu, že tam nejsou žádní prodavači, tak to působí spíš jako komedie. Těžko říct, jestli to může nějaké dítě k podobnému chování inspirovat, ale youtuber FIZI, který už má kolem 612 tisíc odběratelů – z čehož jsou převážná většina právě děti –, by si měl takovou věc dobře uvědomovat. Mohl například před začátkem videa říct, že je celé video jen sehrané a že by to děti neměly zkoušet. Kritizují ho za to i lidé v komentářích pod jeho videem.

Jeden uživatel píše: „Kámo, ty tady navádíš malý děti, aby kradly v obchodě s cukrovinkami. A navíc jsi neoznačil placenou spolupráci. Jediný důvod, proč se na to video podívat, je Humi a jeho svetr.“ Další lidé píšou, že na záběrech jsou vidět i bezpečnostní kamery, které jsou v obchodě, takže je celkem jasné, že bylo všem předem domluveno. No, nevíme, jestli je tohle pro obchod nejšťastněji zvolený způsob reklamy.


Přečtěte si také