Mr Beast čelí po svém posledním videu kritice 1
Autor: Instagram/Mr Beast Mr Beast čelí po svém posledním videu kritice 1

VIDEO: Youtuber MrBeast vyléčil tisíci lidem slepotu. Proč je za to kritizován?

rd. Publikováno: 31.01.2023
Udělal MrBeast dobrý skutek, nebo jen využil příležitosti se zviditelnit?

reklama

Dobrá skutek bez postranních úmyslů, zneužití příležitosti k vlastnímu zviditelnění, nebo snaha poukázat na daleko větší problém? Ať už stojí za novým projektem youtubera Mr Beasta cokoliv, lidé si jej samozřejmě interpretují po svém. A to znamená, že zatímco někteří jsou za jeho práci vděční a pochválili ho, jiní se k tomu staví skepticky a poslední hlasitá skupina jej dokonce kritizuje. Proč?

Známý youtuber totiž čerstvě zveřejnil video, ve kterém tisícovce lidí vyléčil jejich slepotu. Vy se teď asi ptáte, jak je to možné. Na to odpovídá jistý doktor už na začátku onoho videa – až polovina slepých lidí po celém světě by mohla opět získat zrak díky jednoduché desetiminutové operaci. Jenže zákrok je vcelku nákladný a v mnoha zemích včetně Spojených států jej nehradí pojišťovna.

 

A právě tady do akce vstoupil 24letý Mr Beast, vlastním jménem Jimmy Donaldson, který vybral tisícovku lidí, kteří jsou slepí, a pak jim zákrok zaplatil. Udělal tak pro tyto lidi něco, co by asi nikdo jiný na světě neudělal. Přesto ale lidi poukazují na fakt, že zaprvé jeho video sbírá kliky za něco, co je ve spoustě zemích zcela normální a ne tak vzácné ani náročné, a zadruhé tím jenom poukázal na fakt, že kdyby například USA chtěly udělat pro své občany něco dobrého, mají k tomu spoustu příležitostí včetně třeba této. Jenže tamější vláda nic takového nedělá, a tak to pak je na bohatých a čistě jejich filantropii – což, jak se ukázalo – spoustě lidem na internetu vadí a přijde nefér. Co si o tom myslíte vy?

Učitelka ze školky dostala ban na OnlyFans 1

FOTO: OnlyFans zabanovalo sexy učitelku ze školky. Neuvěříte, kde natáčela videa

reklama