Youtubeři

24. července 2022 11:06

redakce Prima Lajk

VIDEO: Youtuber tvrdí, že našel lebku sněžného muže! Může to být důkaz Yettiho existence?

Americký youtuber se chlubil fanouškům, že našel lebku yettiho. Všechno bylo ale ve skutečnosti trochu jinak.

Nathaniel Peterson, známý svým fanouškům jako „Kojot“, je americký youtuber, velký dobrodruh a krotitel divoké zvěře. Proslavil se zejména svým YouTube kanále Brave Wilderness, kde fanouškům ukazuje krásy divoké přírody. V nedávném videu však svým sledujícím pěkně zamotal hlavu, když prohlásil, že našel důkaz o existenci sněžného muže.

Se svými kameramani Markem Vinsem a Mariem Aldecoaem vyrazil prozkoumávat lesy v kanadské Britské Kolumbii, když si v blátě všiml něčeho, co vypadalo jako obrovská zvířecí lebka. Po detailnějším zkoumání ale nadšeně prohlásil, že se jedná o skutečnou lebku yettiho, kterému někdo prostřelil hlavu.

Peterson trval na tom, že si lebku vezme s sebou domů a nechá ji prozkoumat odborníky. Ještě předtím však vydal veřejné prohlášení na sociální síti, kde nasdílel fotografie oné lebky s popisem: „Prohlédněte si unikátní fotky předtím, než budou staženy a než je americká vláda zabaví a pokusí se zmařit naše záměry,“ napsal odhodlaně.

Údajný objev měl však u fanoušků smíšené reakce, přičemž většina youtubera obviňovala z „clickbaitu“ a lhaní. „Mám vás rád, ale tyhle falešné zprávy mě už nebaví,“ napsal jeden z fanoušků. V následném videu Peterson nakonec opravdu přiznal, že lebka nebyla skutečná a jednalo se o pouhou rekvizitu z filmu. Poté diváky vyzval, aby nikdy neodnášeli z lesa nic, co se nedá identifikovat a místo toho kontaktovali odborníky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také