Youtubeři

17. dubna 2023 19:38

Youtuber MrBeast se navzdory hejtrům zastal trans komunity. Proč je pro něj tohle téma tak důležité?

MrBeast se pustil do tématu transfobie. Záležitost je pro něj nečekaně blízká.

V Americe se v posledních měsících opět začala ozývat po pár letech spánku poměrně hlasitá skupina lidí, kteří vystupují nejen proti stejnopohlavním párům, ale také všemu s nálepkou LGBTQ. Jejich terčem je pak v posledních týdnech primárně transgender komunita, nejen kvůli faktu, že jedním z posledních masových vrahů na škole byla transgender osoba, ale například čerstvě i kvůli novým reklamním kampaním některých známých značek zahrnujících transgender ikonu Dylan Mulvaney.

A zatímco na Twitteru, Facebooku a obecně internetu narazíte na hromadu lidí, kteří se na této vlně hejtu rádi svezou, objevují se naštěstí i tací, kteří využívají své platformy k šíření pozitivity. Patří mezi ně i youtuber MrBeast, jehož se koneckonců konverzace přímo týká. Jedním z jeho nejlepších přátel je totiž Chris Tyson, který momentálně podstupuje hormonální léčbu a jenž se stal rovněž terčem mnoha nechutných útoků.

Youtuber tedy využil první příležitosti, aby se Chrise veřejně zastal, sdílel jeho názor na současné dění v Americe a ukázal všem svým fanouškům, jak by správně měli přistupovat k těmto věcem. Samozřejmě se to neobešlo bez některých zoufalců, kteří poté slíbili, že už si nikdy žádné jeho video nepustí. Vzhledem k tomu, že jej na YouTube ale sledují doslova desítky milionů lidí, asi mu to může být jedno.


Přečtěte si také