TopStar

26. února 2019 20:30

SMUTNÁ ZPRÁVA: Zemřel Jiří Pomeje (†54)! Prohrál svůj boj s rakovinou

Ve věku 54 let zemřel v Nemocnici Na Pleši herec Jiří Pomeje. Ten se již dlouhou dobu potýkal se závažnými zdravotními problémy, konkrétně s rakovinou, které nyní podlehl. Smutnou zprávu potvrdil jeho blízký přítel Pavel Pásek.

Jiří Pomeje se narodil v Českých Budějovicích a několik let se věnoval tanci, dokonce i závodně. Jako producent se podílel na známých filmech jako Princezna ze mlejna (1994), Z pekla štěstí (1999) nebo Andělská tvář (2002).

V životě Jiřího Pomejeho figurovaly zejména tři ženy. Jeho první manželkou se stala herečka Michaela Kuklová, se kterou se rozvedl po 13 letech manželství. Hned následující rok se oženil s Ivetou Bartošovou, ale manželství trvalo velmi krátce, pouhý rok. Jeho poslední ženou se stala Andrea Šťastná, se kterou má dceru Annu. Andrea sice v srpnu 2018 podala žádost o rozvod, tu ale stáhla chvíli poté, co se Jiřímu vrátila rakovina. Doufala, že se vyléčí, už kvůli jejich dceři Aničce. Sama Andrea dnes jen těžko hledala slova. „Promiňte," řekla jen na prosbu o reakci pro Blesk. „Nezlobte se, je zbytečné teď cokoliv říkat," dodala zlomeně.

Pomeje bojoval s rakovinou již dříve. V roce 2017 diagnostikovali lékaři Jiřímu rakovinu hrtanu, ale ten se nevzdával! Tehdy svůj boj nad rakovinou vyhrál, i když přišel o hlasivky a s mluvením mu pomáhal takzvaný slavík. Další rána ale přišla hned následující rok. Rakovina tentokrát napadla kosti. Lékaři Jiřímu příliš šancí nedávali.

Bohužel se prognózy potvrdily a Jiří Pomeje dnes svůj boj prohrál. Na svého kamaráda zavzpomínal například Zdeněk Troška. „S Jirkou jsme byli velký kamarádi, udělali jsme spolu několik filmů. Byl to kluk veselý, kamarádský, plný života, plný nápadů a radosti ze všeho, co dělal. Užíval život úplně naplno, byl hodný, ohleduplný, trochu fanfaron, mnohdy neuměl rozlišit skutečnost od přání. A do všeho šel upřímně po hlavě. Je mi to líto. Konec konců odešel mladý člověk, každého dobrého člověka je škoda,“ řekl pro server eXtra.cz smutný režisér.

Tereza Šulc

Sdílejte článek
Štítky Jiří Pomeje úmrtí herec rakovina

Přečtěte si také