Extrém

14. března 2016 11:14

Tereza Javorová

10 věcí, které byste měli dělat, dokud jste mladí a nemáte děcka

Děti jsou samozřejmě zázrak, požehnání a tak. Ale ať chcete, nebo ne, život se vám změní a na svobodné a bezstarostné mládí budete hořce vzpomínat. Co byste měli začít dělat teď hned, dokud jste mladí?

1. Překonávat sami sebe – s přibývajícím věkem člověk pohodlní a je jaksi rád ve svém teple a smrádečku. Kdy jindy ale můžete poznávat a hlavně posouvat svoje limity, než když je vám 20? Překonejte strach a skočte padákem. Přihlaste se do nějaké soutěže. Hecněte se a uběhněte půlmaraton. Pouze váš strach vás limituje.

2. Cestovat – pokud lidé něčeho ve stáří litují, tak toho, že necestovali. Nebuďte takoví. Poznávejte, ochutnávejte, cestujte. V dnešní době není cestování vůbec drahé, ale zážitky z něj jsou k nezaplacení.

3. Riskovat – dokud nemáte závazky a stále vám zčásti kryjí záda rodiče nebo vlastní odvaha, využijte toho. Nedělejte práci či brigádu, která vás nebaví a raději se pro něco nadchněte. Dělejte, co máte rádi, riskujte a možná budete mít to štěstí, že se z vašeho koníčku stane životní poslání.

4. Užívat si sexu – bušte do toho, co se dá. Ve stáří na to budete s laškovným úsměvem vzpomínat.

5. Sbírat zkušenosti – nemusíte si jen sami nabít pusu, abyste získali zkušenosti. Poslouchejte svoje rodiče i prarodiče, kteří sice mohou být někdy stálým varováním otravní, ale až nepříjemně často mají pravdu. Jejich rady pak co nejdříve vyzkoušejte v praxi.

6. Utrácet – peníze budou, my nebudem. Neznamená to ale koupit si nejnovější iPhone a pak rodiče prosit o dvacku na žvejkačky. Vydělané peníze však zbytečně neškudlete. Sice je dobré mít něco málo bokem, ale peníze si jinak užívejte! Cestujte, plňte si svoje sny, ochutnávejte, poznávejte... dál už to znáte.

7. Cvičit – teď možná můžete sníst cokoliv a stále vypadáte, že máte tasemnici. Ne vždycky to ale tak bude. Věnujte se nějakému sportu, který vás bude bavit! Posílíte svaly, vytvoříte si nové přátele a vaše tělo vám pak ve stáří poděkuje. Bude odolnější vůči nemocem a nerozkydne se do sloních rozměrů.

8. Pařit – little party never killed nobody. A lítat po večírcích, pařit do rána a druhý den spát s kocovinou asi už moct nebudete, pokud vám v kolíbce bude vřískat dítě a ve schránce přibývat složenky.

9. Vzdělávat se – neznamená to sedět ve škole a biflovat se. Učit se můžete každý den i zábavnou formou. Poslouchejte, ptejte se a budťe zvídaví. Většinou to, co vás samotné zajímá, se vám pak v životě hodí.

10. Plnit si sny – vykašlete si na to věčné "až". Až budu mít peníze, až budu mít lepší práci, až budu mít holku... Svoje sny si plňte teď hned. Nevíte, jestli zítřek nebude váš poslední den v životě. A stále čekat na ten správný okamžik se snadno může protáhnout věčnost. Žijte naplno!


Přečtěte si také