Extrém

27. června 2016 11:47

Adéla Skřivánková

5 důvodů, proč jste NESTIHLA zhubnout do plavek. Nemůžete za to!

I když jste si to dávala jako první novoroční předsevzetí, pak si slibovala, že "v dubnu zhubnu", tak je konec června a zdaleka nemáte plavkovou formu. Nevyčítejte si to! Tady je pět důvodů, proč to nevyšlo...

1. Nárazové diety – snažila jste se. Ale bohužel jste chtěla výsledky hned, takže jste během půl roku vyzkoušela proteinovou dietu, sacharidovou dietu, nejíst po 17. hodině, Dukanovu dietu... A výsledek je, že máte o pár kilo víc než na začátku. Poučte se a místo jednorázových diet změňte celkově svůj životní styl!

2. Nemoc – jsou dva druhy lidí. Ti, kteří během nemoci zhubnou, a ti, kteří naopak přibírají, protože se nemohou hýbat, energii doplňují sladkým a jsou na tom i psychicky špatně. Nevyčítejte si tak, že jste nezhubla a raději se uzdravte!

3. Stres – podobně jako při nemoci, tak při velké stresové zátěži někdo hubne, jiný přibírá. Čokoládou či brambůrky se trochu uklidníme a tělo má pocit zabezpečení (alespoň co se tukových zásob týče). Pro příště už víte, že ve stresu nesmíte sáhnout po sladkostech, ale jít si radši pročistit hlavu do parku!

4. Málo času – i když jste hrozně moc chtěla chodit 3x týdně do posilovny, chystat si krabičky s jídlem a mít dost času sama pro sebe, tak se všemi povinnostmi jste nakonec byla ráda, když jste si během toho půl roku od novoročního předsevzetí stihla dojít ke kadeřníkovi. Jenže nikdo jiný by za vás povinnosti neudělal!

5. Jiné problémy – musela jste lepit známky ve škole, onemocnělo vám dítě, měla jste rodinné problémy nebo se s vámi rozešel partner...Někdy jsou v životě daleko důležitější věci, než jaké číslo vám ukazuje váha. A vy jste je všechny zvládla, tak nesmutněte, že nemáte na břiše pekáč buchet, a pochvalte se!


Přečtěte si také