Extrém

3. září 2017 21:10

redakce Prima Lajk

5 typů spolužáků, které určitě potkáte první den ve škole

Jste zvědaví, kolik jich potkáte?

Znáte to, prázdniny, 62 dní odpočinku od školy, učení, učitelů a dost často i od spolužáků, které tak úplně nemusíte. Jenže přijde září a všechno je zpět, především tedy ti spolužáci, se kterými musíte trávit nejvíce času ze všech ostatních zmíněných elementů. Abychom vás na případný šok alespoň trochu připravili, máme pro vás seznam 5 typů spolužáků, na které se první školní rok určitě můžete těšit!

1. Fešandy

Mezi tento typ patří holky, kterým celé prázdniny chyběly lačné pohledy nadržených spolužáků. Využijí proto hned první příležitost, jak všem ukázat nejnovější kousky jejich objemného šatníků a všechny přednosti, jimiž je matka příroda obdařila. Samozřejmě musí v tento velký den vstát minimálně tři hodiny předem, aby se naložily do vany nejrůznějších vůní a naplácaly na sebe tunu zakrývacího make-upu. Na chvíli tím možná zakryjí chybějící výplň v hlavě, jakmile ale poprvé promluví, poznáte, že jsou to stále ty stejné afektované slečinky.

2. Rodiče mají peníze

Typ spolužáků, kteří ihned po výstupu z tatínkova černého bavoráku před školní budovou chodí od jednoho člověka ke druhému a vyprávějí jim, jak báječně se měli na dvouměsíční cestě kolem světa a jak úžasné pětihvězdičkové hotely existují. Jejich prázdninový instagramový profil taky vypadá jako obchůdek s pohlednicemi, často ale právě nutný hashtag je jedinou věcí, kterou dokážou napsat gramaticky správně. Dost možná z vás ale mluví závist, protože na rozdíl od nich, kteří svěže voní oceánem, vy budete smrad smažených hranolek smývat ještě měsíc. Vždy si ale rádi vzpomenete na vaše rodiče, protože vám dokázali dát i něco víc než jen zlatou kreditku.

3. Přemotivovaní spolužáci

Typ lidí, kteří první den nepřijdou do školy protrpět v lavicích, ale jsou tam šířit radost a pozitivní energii. Učitelkám nosí květy, protože šplhat je třeba začít co nejdříve, a jakmile přijde na řadu vyjmenovávání pomůcek, které studenti budou v novém školním roce potřebovat, přemotivovaní spolužáci okamžitě vytahují sešit a píšou si. Zatímco vy, udivení tím, že si opravdu někdo první den donesl tužku a papír, se jen modlíte, aby vám váš jeden blok vydržel nejlépe celý rok.

4. Neviditelní spolužáci

Hned první den do školy přišli nejspíš jenom proto, že je rodiče doslova vykopali z postele. Jsou to přesně ti spolužáci, kteří školu berou jen jako určitý doplňující program ke svému opravdovému životu. Kdyby se jim ráno podařilo zaspat, rozhodně by se hned tak na začátku přijít neobtěžovali. Vždyť školní rok má přeci 10 měsíců, tak proč by se měli přetrhnout hned první den.

5. Vy

A pak jste tu vy. Jste rádi, že jste ráno byli schopni najít jakž takž čisté a nepokrčené oblečení. Jste šťastní, že se vám podařilo silou vůle dopravit vaši tělesnou schránku do budovy, kde neochotně strávíte celý následující školní rok. Všechno ostatní je vám tak nějak jedno. Nejste nadšení z toho, že ta individua kolem vám budou dělat společnost každý den. Naštěstí se ale váš mozek ještě neprobudil z líného prázdninového módu a není schopný to plně vnímat. Proto se prostě jen rozhlížíte dokola, zjišťujete, že se od loňska vlastně nic nezměnilo, a nešťastně ukusujete svoji po cestě narychlo koupenou bagetu se šunkou a tunou majonézy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také