Extrém

19. srpna 2015 15:12

redakce Prima Lajk

Chcete zhubnout? Tohohle zabijáka špeků má každý ve spíži, stačí pár špetek denně!

Také nehledáte sport, ale jídlo, které by vám pomohlo zbavit se kil navíc? Vědci přišli s novým tažením proti tuku. Nebude vás to stát tisíce a nebudete se ani muset vzdát oblíbených pokrmů, bude je ale potřeba trochu okořenit…

Kapsaicin obsažený v chili papričkách vám totiž doslova spálí tuk. Že podporuje zažívání, se už vědělo, teď ale vědci zjistili další podrobnosti, které poodhalují to, jak vyzrát konzumací chili na obezitu.

Receptory v mozku, které reagují na pocit pálivosti papriček, jsou totiž napojené na nervy, které nám říkají, jestli se cítíme plní a máme proto přestat jíst. Jenže lidé, kteří spořádají hodně tučného jídla, tyhle receptory oslabují. Pocit plnosti se tak dostaví později a tenhle stav vede k přejídání.

Vědci chtějí prolomit tenhle začarovaný kruh a pomoct by měla kapsle obsahující dávku kapsaicinu, který by receptory znovu nastartoval. Hledá se cesta, jak zařídit, aby látka tolik nepálila. Do té doby si můžete sypat na jídlo chili a nebo si papričky dávat ke svačině.

Sdílejte článek
Štítky jídlo přejídání vědec spíž receptor kapsle tuk chilli paprička jídlo

Přečtěte si také