Showbyznys

18. srpna 2015 11:52

Tereza Javorová

5 důvodů, proč se vám nedaří zhubnout posledních 5 kilo

Přípravu na léto jste rozhodně nepodcenili. Upravili jste jídelníček, makáte v posilovně a počítání kalorií vám jde snadněji než násobilka. Posledních pár kilogramů se vám ale zaboha nedaří zhubnout. Proč?

1. Běháte moc rychle

U každého kardio cvičení je důležitá tepová frekvence. Pokud se ale dostanete do aerobního pásma, nepálíte tuky, ale jen cukry. V horším případě svaly. Raději tak zvolte pomalejší tempo a vydržte v něm delší dobu.

2. Jíte jen nízkotučné výrobky

Ty jsou ale mnohdy doslazovány nízkotučnými sladidly a mají sníženou výživovou hodnotu. Tělo ale tuky potřebuje – ovšem ty správné. Není totiž ani tak potřeba jít nízkotučně, jako zdravé a plnohodnotné potraviny v přiměřeném množství.

3. Stresujete se

Začínáte být poněkud nevrlí, že už kila nejdou dolů tak rychle jako dřív, a stresujete se. Občas tak sáhnete po čokoládové tyčince s myšlenkou, že to stejně přece nemá cenu, nebo vynecháte cvičení. To je ale špatně! Nevzdávejte se před cílem a vytrvejte!

4. Málo spíte

Neodpočinuté tělo se snaží doplnit energii jidne. Máte tedy větší chuť na sladké a sklony k přejídání. Tělo si navíc energii ukládá jako zásoby na horší časy. Přitom i ve spánku tělo spaluje kalorie! Tak dobrou noc.

5. Neposilujete se závažím

Čím více svalů máte, tím rychlejší je váš metabolismus. A tím rychleji spalujete = hubnete. V posilovně se nebojte, že budete mít svaly jako Rocky Balboa, a klidně si naložte o trochu více.


Přečtěte si také