FOTO a VIDEO: Tisíce panenek mají utišit ducha utopené holčičky! Děsivý ostrov duchů můžete navštívit

Vypadá to tu jako z hororu a vlastně to tak trochu scéna děsivého filmu je. Před více než 60 lety se tu utopila holčička a muž, který ji našel plavat ve vodě společně s její panenkou, tvrdil, že slýchával křik dětského ducha. Aby ho uklidnil, začal na stromy v okolí místa tragédie věšet panenky.

I když je dnes z místa ležícího asi dvě hodiny plavby po kanálu na jih od hlavního města Mexika turistická atrakce a k původním panenkám, které sem navěšel samotářský Julian Barrera, se přidávají nové a nové, místo neztrácí na svojí děsivosti. I ve dne.

Barrera žil jako poustevník a během svého života se snažil zahnat křik mrtvé holčičky tak, že na stromy věšel panenky. Mnohým z nich chyběly části těl, nebo byly jinak deformované. Nakonec Barreru, který se ze situace, do jaké se dostal, dočista pomátl, našel jeho synovec. Muž se v roce 2001 utopil ve stejném vodním kanálu, v jakém předtím našel mrtvolu dívenky.

Místní tvrdí, že panenky posedl duch a že jsou schopné hýbat končetinami (pokud je tedy mají), někdo dokonce tvrdí, že si panenky mezi sebou šeptají. Legenda zafungovala a do oblasti přitáhla zájemce o nadpřirozené jevy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také