Extrém

3. října 2016 16:44

Tereza Javorová

FOTO: Co se stane, když nebudete dlouho spát? Žena podstoupila drsný experiment. Takhle hrozně dopadla!

Po experimentu ji nepoznáte! Bohužel je to pro některé lidi naprosto běžná praxe, kterou si však velmi škodí.

Také máte pocit, že čím jste starší, tím jste unavenější? I když jsme jako děti měli spoustu energie, spávali jsme klidně do oběda. Tento paradox se nás drží, jen bohužel v opačném směru. Máme energie čím dál méně, ale spíme také hůř. Odborníci se tak rozhodli udělat zajímavý experiment. Chtěli zjistit, jak velký rozdíl to je, pokud spíme doporučených 8 hodin, nebo pouze 6 hodin. Většina lidí se totiž o spánek ochuzuje s tím, že "mně to tak stačí", ale ve skutečnosti se tím připravují o zdraví! Jak experiment dopadl?

Šestačtyřicetiletá Sarah Chlamers se přihlásila jako dobrovolnice a neměla tak složitý úkol. První týden měla spát pouze 4 hodiny denně, ale to jí podle jejích slov nečinilo tak hrozné potíže. Sice se odpoledne už cítila malátná jako po kocovině, ale dalo se to překonat. Jenže druhý týden měla spát hodin 6. Kdekdo by si řekl, že si Sarah vlastně polepšila, ale opak byl pravdou. Byla neskutečně unavená a podrážděná, pod očima měla velké kruhy, její pleť byla pobledlá a vykazovala známky stárnutí.

Třetí týden se však Sarah už měla vrátit do normálního spánkového režimu, tedy spát alespoň 8 hodin denně. A už po pár dnech byl vidět velký rozdíl! Žena měla lepší náladu, vypadala svěže a její pleť byla daleko mladší. Podívejte se na ten neskutečný rozdíl sami a dneska běžte brzy spát.

Žena po 8 hodinách spánku:

Žena po 6 hodinách spánku:

Co dělají úspěšní lidé před spaním? Podívejte se do galerie.

Sdílejte článek
Štítky spánek energie experiment zvyky pleť Obrázek únava

Přečtěte si také