Extrém

27. července 2015 17:06

Tereza Javorová

FOTO: Osmiletá holčička s mozkovou obrnou si splnila sen. Stala se z ní modelka!

Osmiletá Emily Prior má mozkovou obrnou. Špatně se jí chodí a sama bez berlí neujde víc jak 500 metrů. To jí však nebránilo, aby se stala modelkou.

"Emily si jedou prohlížela módní katalogy a zeptala se mě. Mami, proč žádná není taková jako já?" vypráví maminka Emily. Nedokázala jsem jí odpovědět, proč ve světě, kde je každý jiný, není žádná modelka s podobným postižením.

Emily pochází z dvojčat a se svojí sestrou se narodila o tři měsíce dříve. Porod byl bohužel velmi komplikovaný a Emily prodělala mozkovou obrnu. "Lékaři říkali, že bude zázrak, když přežije noc," říká její matka.

Statečná holčička ale všechny překvapila. Vyrostla z ní krásná mladá slečna, co se s pílí učí chodit bez berlí a dělá velké pokroky.

Jednoho dne jí ale došlo, že na obálkách časopisu jsou stále stejně vypadající ženy. A nikdy ne dívka s postižením. "Otevřela mi oči. Jak je možné, že žijeme v době, kdy jsou některé typy lidí stále tabu?"

Emily se své maminky zeptala, zda se může stát modelkou. Prý by chtěla zastupovat všechny stejně postižené děti. "Chce světu ukázat, že i postižené děti mohou být krásné a chytré. Slíbila jsem jí, že udělám všechno proto, aby svého snu dosáhla," vysvětluje matka.

A opravdu - povedlo se. S Emily zanedlouho uzavřela kontrakt modelingová agentura a Emily nafotily svoje první profesionální fotky. Je tak velkou inspirací pro ostatní, kteří v životě neměli takové štěstí narodit se zdraví.

Sdílejte článek
Štítky katalog

Přečtěte si také