Extrém

10. října 2016 12:14

Tereza Javorová

FOTO: Pokud najdete na make-upu tento symbol, okamžitě ho vyhoďte! Jinak vám může ošklivě ublížit...

Většina z nás tento symbol ignoruje. Ale ve skutečnosti tím riskujeme svoje zdraví! Na co si dát na obalech kosmetiky pozor?

Pokud vás baví líčení a nadšeně sledujete všechny možné make-up tutoriály a beauty bloggerky, pak vaše kosmetická taštička má velikost spíše kosmetického kufru. Který by rozhodně nesplnil váhový limit na letišti ani objem lahviček. Jenže i když jste na svůj kosmetický arzenál patřičně pyšná a jednotlivé "zbraně" dokážete dobře používat, na tohle byste si měla dát pozor!

Zespodu na obalu make-upu i jiných "malovátek" je totiž tento zdánlivě nenápadný symbol. Připomíná otevřený kelímek, na kterém je napsané nějaké číslo a písmeno M. Pokud jste mu doteď nevěnovala pozornost, tak teď zbystřete.

Symbol totiž značí, jak dlouho po otevření můžete produkt používat! 12M znamená, že bude při správném skladování (ne v teple a na sluníčku) make-up nezávadný 12 měsíců po otevření. 36M pak zaručuje, že ho můžete používat celé tři roky. Pokud ale v kosmetické taštičce najdete něco, co jste si koupila ještě na základce a je vám líto to vyhodit, zadržte! Taková věc vám může na obličeji přivodit ošklivou vyrážku nebo šířit infekci. Raději produkt vyhoďte, než abyste s opuchlým obličejem musela hledat číslo na kožní...

Co všechno se dá z make-upu vykouzlit? Podívejte se do galerie na nejlepší optické iluze!

Sdílejte článek

Přečtěte si také