Žena našla v hovězích burgerech vzkaz od krávy
Autor: Youtube Žena našla v hovězích burgerech vzkaz od krávy

FOTO: Šokovaná žena našla v balení burgerů tenhle děsivý vzkaz od mrtvé krávy. Co na něm bylo a jak se tam dostal?

Publikováno: 01.10.2017
Žena našla dost nemilé překvapení v koupeném balení masa.

reklama

Velká většina populace, která jí maso, má to štěstí, že se nikdy nedoví, jak vypadalo zvíře, jehož maso se zrovna chystá sníst. Dokonce to je jeden z aspektů, nad kterým ani lidé zakusující se do pořádného steaku nepřemýšlejí. Maso prostě prošlo nějakým procesem, o kterém už konzumenti nechtějí vědět. Pokud jste ale už někdy zažili formu veganského protestu, byli jste svědky toho, že se snaží zapůsobit na city masožravců a vkládají kartičky s fotkami smutných zvířat a nápisem „Máme také pocity“. Jde o pokus polidštit krávu, ovci, prase nebo kuře a naléhat na spotřebitele, aby se konzumaci jejich masa vyhýbali. Jedna kupující byla nicméně šokována poté, co si koupila hovězí burgery a našla uvnitř balení papírek právě s touto poznámkou.

Proč to dělají?

FOTO: Farmáři dělají obrovské díry krávám do žaludku! Proč?

Camilla Moserová otevřela britské hovězí burgery a uviděla obrázek krávy s nápisem: „Jmenuji se Chloe, chtěla jsem žít! Zabít mě byla vaše osobní volba. NEKUPUJTE TO!“ 25letá žena uvedla, že nálepka byla v balení, ale nad celofánem, což naznačuje, že ji tam někdo vložil při distribuci nebo v balicí továrně. Výrobci masa, společnosti Sainsbury, pak přes Facebook vzkázala, že rozhodně nepočítala s tím, že pozná zvíře, z nějž maso pochází, a že od něj dokonce dostane i pozdrav. Zástupci supermarketu, kde maso koupila, odpověděli na její příspěvek na Facebooku s tím, že se omlouvají a zahajují vyšetřování. Cenu produktu jí uhradily formou věrnostních bodů.

Stejná zpráva od krávy Chloe byla i v balení boloňského masa jiné firmy. Kupující, která ji našla, tento způsob protestu nazvala agresivní partyzánskou technikou. Veganský aktivista Marc Gurne prohlásil, že právě on je zodpovědný za tyto „kaskadérské kousky“ a BBC řekl, že si myslí, že jsou důležité proto, aby lidé pochopili, že není správné zabíjet zvířata, když existuje tolik různých alternativ živočišných produktů. Pokud žena byla tolik zděšená oním vzkazem, měla by si podle něj dvakrát rozmyslet, co si na svůj talíř dává. To, že nejspíš jedná nelegálně, ale už zřejmě neřeší. Prý ho v nejhorším prostě jen vyhodí ze supermarketu. Tak uvidíme, jak to s podobnými aktivistickými pokusy dopadne příště. 

Žena našla v mase tenhle vzkaz od krávy, která nechtěla umřít
Autor: Youtube Žena našla v mase tenhle vzkaz od krávy, která nechtěla umřít

Jak chutná naše maso?

ODHALENO: Kanibalové popisují, jak ve skutečnosti chutná lidské maso. Z jejich odpovědí se vám udělá špatně!

Tohle se nestalo na nějakém kulinářském festivalu, ale na MTV...

GURMÁNSKÉ FOTO: Neuvěříte, jak vypadají šaty ze syrového hovězího 5 let po tom, co je Lady Gaga oblékla…

Datlův vlastní burger.

VIDEO: Trapas! Youtuber Datel kopíruje Jirku Krále a vyrábí vlastní burger. Fanoušci mu za to nadávají

reklama