Extrém

4. února 2017 11:15

redakce Prima Lajk

GALERIE: Tohle je nejzáhadnější vražda v dějinách Česka! Vážně jsou brutální pachatelé pořád na svobodě?

Nebo je všechno jinak?

22. prosince 2009 našli policisté v domku v Němčicích na Blanensku mrtvolu osmdesátileté důchodkyně Elišky Pernicové. Zjistilo se, že v tu dobu v okolí a nedalekých vesnicích nabízeli své služby – montáž plastových oken – tři mladíci.

Z domu se ztratilo několik věcí, kriminalisté předpokládali, že i peníze. Následná pitva potvrdila, že důchodkyně zemřela násilnou smrtí. Policisté tak dospěli k závěru, že vraždu má na svědomí právě trojice montérů. Na místě i těle mrtvé se totiž našly jejich pachové stopy. Jenže ty byly pro dokazování u soudu nepřímým důkazem, jiné neexistovaly a vražda zůstala nepotrestána.

„Pachatel je stále na svobodě,“ píše rodina ve smutečním oznámení z roku 2014. Pro pořad Očima Josefa Klímy na Primě po sedmi letech promluvil syn zavražděné František Pernica. „Řekli mi, že matka byla zardoušená. Ona jim dala nějaké peníze, asi se jim to zdálo málo,“ přemýšlí. S rozhodnutím soudu se nesmířil dodnes.

„Co říkám na to, že je osvobodili? To nemůžu říct na kameru!“ říká pan Pernica. Trojice mladíků nakonec dostala u soudu tresty za to, že po celé Moravě přepadávali a okrádali důchodce přímo v jejich domech. Jenže kdo tedy vraždil?

Celou výpověď syna zavražděné i odsouzených uvidíte v pořadu Očima Josefa Klímy hned po Temném Kraji v neděli ve 21.35 na Primě.


Přečtěte si také