Extrém

28. ledna 2017 12:46

redakce Prima Lajk

ODHALENO! Největší sériová vražedkyně Česka si nechala změnit jméno. Neuhodnete, jak se teď jmenuje

A jaké postavení má ve vězení nejnámější vraždící dvojice v historii České republiky?

Na nechvalně známý případ manželů Jaroslava a Dany Stodolových, kteří si za oběti svých krádeží a brutálních vražd vybírali slabé občany důchodového věku a mají na svém kontě celkem osm obětí, si asi pamatujeme všichni. Oba byli odsouzeni na doživotí už v roce 2004 a dostalo se jim tak zaslouženého trestu. Jaký je ale jejich život ve vězení?

Jaroslav s Danou už dávno nejsou manželé, jak si je pamatuje většina národa. Po dvouletém pobytu za mřížemi se totiž pár na dálku rozvedl. Známá vražedkyně se navíc snažila zřejmě začít novou životní kapitolu, a dokonce si změnila příjmení. Už řadu let tak není nechvalně známou Stodolovou, ale Danou Zeislovou. Novým jménem se chce podle psychologů nejspíš odstřihnout od minulosti. Anebo trpí děsivou myšlenkou, že se za řadu let zázračně dostane na svobodu, a bude tak moc začít žít zcela nový život.

A jaké má vlastně vraždící dvojice, které se ve vězení díky stylu vražd často říká “dědkobijci“, vlastně postavení? Podle Aleše Jalušky, bývalého vězeňského kaplana, jsou tito vrazi nejhorší spodinou kriminálu. „V negativním slova smyslu mají velmi výsadní postavení. V posledních letech jsou dokonce nejníže na společenské hierarchii kriminálu, jsou na tam dokonce hůř než ti, kteří seděli za zneužívání dětí,“ řekl pořadu Očima Josefa Klímy Aleš Jaluška. Za svoji více než dvacetiletou praxi zažil podobných vrahů desítky a v jednom byli velmi zvláštní. „Byli to zbabělci. Když nepočítám feťáka, zoufalého, který útočí na kohokoliv, protože už mu to nemyslí, tak ti, kteří útočí na důchodce, tak jimi vězeňská komunita pohrdala,“ řekl Jaluška v pořadu.

Celou jeho výpověď a další detaily uvidíte v pořadu Očima Josefa Klímy hned po Temném Kraji v neděli ve 21.35 na Primě.


Přečtěte si také