Extrém

5. prosince 2016 12:23

redakce Prima Lajk

GALERIE: Žena se narodila bez vaginy. Přesto může mít sex a touží po dítěti. Jak je to možné?

Kvůli vzácné nemoci prožila peklo a krutou šikanu. I přesto se snaží žít jako běžná žena a touží po dítěti.

Devan Merck z Georgie trpí velmi vzácným syndromem, který postihne pouze jednu z pěti tisíc žen na světě. Narodila se totiž bez vaginálního kanálu, dělohy i děložního hrdla. O svém stavu se dozvěděla ve 12 letech, když začínala mít silné bolesti v podbřišku. Doktoři se nejdřív mylně domnívali, že se jedná o předmenstruační křeče, až později jí diagnostikovali extrémně vzácné onemocnění.

Žena si kvůli syndromu prošla na škole peklem, když zde musela snášet krutou šikanu. Spolužáci ji nadávali do kluka či příšery a Devan byla na dně. V 16 letech se proto rozhodla podstoupit náročnou operaci, při které jí lékaři vymodelovali umělou vaginu a ona mohla mít konečně sex. Jenže ani to nebylo nic platné. Kluk, s nímž chtěla přijít o panenství, se jí totiž krutě vysmál a dospívající dívku opustil. Devan byla na dně a několik let musela nechtěně držet celibát.

To se změnilo až poté, co se seznámila s hodným vojákem Trentem. Ten jí konečně dodal potřebné sebevědomí a stal se její životní podporou. Díky němu se svým stavem dokázala konečně smířit a získala radost do života. „Nejsem ničí jiná, než ostatní ženy. Jen mám zkrátka místo plně funkční vaginy umělou,“ říká Devan. I přes vzácné onemocnění si tedy konečně užívá běžného sexuálního života a touží po dítěti. Přes umělou vaginu ovšem sama dítě logicky odnosit nemůže a jedinou záchranou je pro ně náhradní matka. Doufejme tedy, že se životem zkoušená Devan dočká šťastného konce.


Přečtěte si také