Extrém

28. srpna 2015 15:14

Tereza Javorová

JE TO OFICIÁLNÍ! Světový žebříček tvrdí, že je Brno k žití mnohem lepší než Praha... i než Londýn a Madrid

Tak dlouho jste se jim smáli, až vesnice Brno, pardon, město Brno předstihlo Prahu! Dámy a pánové, vyhledejte si tohle místo na mapě. Podle oficiálního lednového průzkumu je v Brně lepší životní úroveň než v matičce Prahé.

Za prvé tam pivo nestojí čtyři pětky, lidé se nemusí stresovat v přeplněném metru a jejich hantecu málokdo rozumí, takže mají vlastně takovou svoji šifru, což je hodně cool.

Na Moravu za vínem to mají kósek, hokejový klub Kometa Brno patří k jednomu z nejlepších a "na čáře" si můžou dávat sraz i ti největší hipsteři, kteří v malebných kavárnách Brna najdou sójové kafe i wifi připojení pro svůj Macbook.

Holky tam maj nezkažený pozlátkem Prahy, veselý, přítulný a spokojený, protože nepotřebujou jít do Karlových lázní u Vltavy, aby viděly velký černý penis. Ten mají totiž přímo na náměstí.

A co víc. Brno v žebříčku kvality života nepředběhlo jen Prahu. Hluboko pod jeho 46. místem se umístily takové metropole jako Tokyo, Madrid, Barcelona, Londýn nebo Los Angeles! Praha ostrouhala se 58. místem.

A v čem dalo Brno Praze na frak nejvíc? Hlavně v kupní síle obyvatelstva a bezpečnosti.

I tak se má moravská metropole ještě hodně co učit. První příčky totiž suverénně obsadila města jako švýcarský Curych, australská města Canberra a Adelaide.

Stejně to je ale pro Brňáky obrovský úspěch. Konečně mají černé na bílém, že nejsou jen poslední obydlenou zatáčkou před Vídní.

Sdílejte článek
Štítky Londýn Mapa Brno žebříček Madrid Praha světový žebříček Metropol Brno průzkum Madrid

Přečtěte si také