Extrém

6. prosince 2016 11:07

Adéla Skřivánková

MANUÁL 18+: Jak se opít a druhý den nemít kocovinu? Tenhle trik zaručeně funguje!

Tohle bude ta nejlepší a nejužitečnější věc, kterou jste se kdy naučili! Jak se opít a nemít kocovinu? Jde to! Vzpomeňte si na to na vánočním večírku.

Nemá cenu si nalhávat, že by Češi byli nějací abstinenti. Alkoholu holdujeme rádi a často, jenže následky ráno pak rozhodně příjemné nejsou. Bolehlav, sucho v puse, malátnost a touha umřít teď a tady. Existuje však způsob, jak si užít večírek se vším všudy a ráno se probudit jako rybička!

Nejdřív trochu teorie. Alkohol obsahuje vedlejší látky zvané kongenery, které se ve větší míře vyskytují v tmavších nápojích jako je whisky, brandy, apod. Takové drinky mají navíc často přidaný cukr, který vašemu tělu také moc neprospěje. A následkem je ukrutná kocovina po ránu. Kongenery se méně vyskytují v nezbarveném alkoholu jako je vodka nebo gin. Tak či tak alkohol velmi vyčerpává vaše tělo (i když se cítíte zrovna nezničitelní) a silně ho dehydratuje.

Pokud tak panáky neprokládáte vodou, můžete si být jistí, že vás ráno vzbudí permoníci, jak vám buší do hlavy. A ještě vám bude špatně od žaludku, protože jste se předtím nenajedli. Alkohol pak působí na vaše vniřní ústrojí jako jed a vy chcete umřít.

Jaký je tedy už léta osvědčený a jediný trik? Pít co možná nejméně barvený alkohol + každý panák prokládat sklenicí vody + pořádně se předtím najíst + hodně se vyspat. Napište nám, jak vám tento recept fungoval!

---

Alkoholismus nemusí být na první pohled vidět. Všimli byste si toho například u této sexy bloggerky? Podívejte se do galerie.

Sdílejte článek

Přečtěte si také