Extrém

5. srpna 2015 16:44

Tereza Javorová

MŮŽE SE TO STÁT I VÁM: Žena musela odejít z práce kvůli nadměrnému pocení

Pětadvacetiletá Esme De Silva si už od puberty každý den prožívá absolutní peklo. Trpí nadměrným pocením a je terčem posměchu a ponížení. Sama sebe za svoje koláče v podpaží nenávidí a dokonce kvůli tomu musela odejít i z práce.

Nadměrné pocení se u Esme začalo projevovat v pubertě. "Nevěděla jsem, co s tím. Spolužáci se mi ošklivě posmívali," vypráví mladá žena. "Každý večer jsem si prala uniformu a používala desítky sprejů, parfémů a deodorantů. Stejně to bylo k ničemu."

Po letech strachu z výsměchu si Esme dokonce vybudovala paranoiu, že se na ni každý dívá a tajně se jí směje. V práci prý z toho byla natolik nervózní, že se začala potit ještě víc. "Byl to začarovaný kruh. Byla jsem zpocená úplně všude. Ve tváři, na rukou, na oblečení jsem měla velké zpocené koláče."

Esme byla tak vynervovaná, že z práce raději odešla. I doprava metrem nebo nakupování se pro ni staly hotovou noční můrou.

Její blízké okolí jí proto doporučovalo, ať začne chodit na botoxové injekce, které by ucpaly její potní žlázy. Esme se to ale nezdálo. Jednoho dne ale objevila spásnou zbraň v boji proti jejímu extrémnímu pocení. Antiperspirant, který účinkuje přes noc. Esme na něj vsadila všechny karty.

A vyšlo to. Antiperspirant začal působit a Esme se cítí jako jiný člověk. "Už nejsem tak paranoidní a dokonce plánuji svatbu se svým snoubencem."

Sdílejte článek
Štítky pot

Přečtěte si také