Extrém

1. března 2015 19:10

karin snydrova

Největší kleptomanka Anglie: "Ukradla jsem věci v hodnotě šedesáti milionů korun a na svou práci jsem hrdá!"

Její šatník by jí mohla závidět kdejaká hollywoodská celebrita. Užívala si jídlo v luxusních restauracích a exotické dovolené měla na denním pořádku. Britka Kim Farry vydělala totiž svým "podnikáním" téměř 60 milionů korun.

Kim a jejích osm sourozenců vychovávala pouze matka, která byla závislá na sociálních dávkách. Kim si je jistá, že kdyby neměla takové dětství, nikdy by s krádežemi nezačala.

"Bylo mi pouhých devět let. Vzpomínám si, jak jsem jednou přišla do kuchyně, moje matka svírala v rukách vajíčko a brečela. Zeptala jsem se jí, co se stalo. Ona mi odpověděla, že to je jediné jídlo, které nám zbylo a se kterým musíme vydržet do konce týdne. Neváhala jsem ani minutu a utíkala do supermarketu. Vzala jsem si košík, naházela do něj vše, co jsme potřebovali a jednodušše vyšla ven. Byla jsem vyděšená, ale nikdo mě nezastavil. Šlo to vážně lehce," vzpomíná Kim.

Od té doby chodila Kim do supermarketu pravidelně každý týden a kradla potraviny i hračky pro svou rodinu. Poprvé byla zatčena v deseti letech, jenže se nic nestalo. Právě to jí dodalo odvahu v zlodějské činnosti nadále pokračovat. Jelikož Kim byla přirozený talent a později dokázala ukrást téměř vše, na co si jen dokážete vzpomenout, začala se jí budovat klientela, kterou tvořili převážně učitelky, právničky a manželky policistů.

Poptávka postupně narostla do obřích rozměrů, a tak Kim, která se provdala a založila rodinu již ve svých dvaceti letech, začala učit své tři nejstarší děti (okolo dvanácti let) jak loupit v obchodech. Nic ale netrvá věčně a jednoho krásného dne šla Kim do vězení. Kvůli krádežím se jí zhroutilo manželství a děti jí byly odebrány.

"Věděla jsem, jaké to je být děckem, co nemá nic. Jako rodič jsem pak byla opačný extrém a dopřávala svým ratolestem vše, po čem toužily. Rozhodně ale nelituji ničeho, co jsem ukradla, protože vím, že jsem tím nikomu neublížila. Není to přece jako kdybych vykrádala lidem domy."

Jediným důvodem, proč chce nyní Kim s krádežemi přestat, je její dcera Paris. Uvědomila si, že teď má poslední možnost zachovat se jako správná matka. Jak to ale dopadne, je zatím ve hvězdách.

"Nesnáším, když o mě lidé říkají, že jsem nikdy nepracovala. Fungovala jsem v podnikání přes čtyřicet let. Jen mou prací byly krádeže v obchodech. Ale to poslední, co chci, je přijít o svou dceru. Jsem však zvyklá na určitý standard. Ráda chodím do luxusních restaurací, do posilovny, na nehty, ke kadeřnici a na botox. Takové věci něco stojí. Není to snadné být matkou, která je živa ze sociálních dávek. Zvláště když vím, že můžu jít ven a ukrást, na co si vzpomenu."

-nos-

Někteří zloději se opravdu předvedou:

Sdílejte článek
Štítky jídlo Anglie krádež supermarket Paříž obchod podnikání nehty restaurace

Přečtěte si také