Extrém

1. listopadu 2016 11:07

Tereza Javorová

NOVÝ TREND: Zapomeňte na pekáč buchet! Muži s pivním bříškem jsou prý víc sexy než namakaní svalovci

Ve světě, kde se pořád řeší jen ideál ženské krásy, konečně zazněla otázka: Jaký je ten mužský? Odpověď je ohromující. Ženy už dávno netouží po namakaném svalovci s pekáčem buchet na břiše. Nejvíc sexy jim připadá Dad Bod neboli chlápek od vedle s pivním bříškem!

Bloggerka Mackenzie Pearson svým článkem Proč holky milují chlápky s pivním bříškem spustila lavinu diskuzí a reakcí. Konečně totiž řekla nahlas pravdu, kterou ženy tajily a muži o ní jen snili. A to, že i s pivním břichem mohou být sexy.

V angličtině se okamžitě chytil termín Dad Bod. Neboli otcovský typ muže, který ale už nevypadá jako "samá ruka, samá noha" nebo naopak jako namakaný metrosexuál, ale jako normální obyčejný chlap. Ale pozor, to neznamená, že má tři ovarové brady a na břiše pneumatiku. Svým vzhledem spíš říká: "Občas cvičím, ale o víkendech kalím." Úzkostivě si nehlídá množství zkonzumovaných proteinů a nedělá si selfíčka svých bicáků před zrcadlem.

Ženy samozřejmě dále vzdychají nad namakanými svalovci v časopise stejně tak, jako muži nad fotkami modelek. Jenže ve finále jim přijde víc sexy sympaťák, který vypadá tak nějak přirozeněji, ochranitelsky a mužněji. Proč?

  • Tolik se nestresují vlastní postavou. I přes výkřiky, že kyprá žena s křivkami je sexy, je na něžné pohlaví stále vyvíjen tlak, aby zhublo a drželo dietu. Žádná žena tak není stoprocentně spokojená s tím, jak vypadá, a když má vedle sebe navíc namakaného svalovce, na sebevědomí jí to nepřidá. Naopak. Cítí je ještě tlustší a nemožnější.
  • Chtějí být ta hezčí polovička. Samozřejmě, že ženy chtějí mít vedle sebe fešáka, ale více je pro ně důležité, jestli se líbí on jim než okolí. A vždycky chtějí být ozdobou svého muže a ne jeho ošklivějším stínem. Vedle nedokonalého muže vypadají ženy prostě lépe.
  • Lépe se s ním mazlí. Měkká náruč "medvěda" je rozhodně příjemnější než tvrdé svaly. Nikdo se nechce mazlit se skálou nebo s Edwardem Cullenem. Navíc si v jeho náruči žena připadá jako malá holčička.
  • Jí jako chlap. A ne jako modelka. Rád si dá pořádný steak, místo proteinového nápoje pije pivo a objedná klidně pizzu domů, když jeho drahá polovička dostanete chuť ji sníst společně u filmu. Nepéruje ji za dortík ke kafi a nepočítá kalorie.
  • Na nic si nehraje. O svém špíčku ví, ale neřeší ho. Občas si jde zacvičit, zahrát fotbal nebo si zaplavat, ale nehraje si na Rockyho Balbou. Ženy si navíc jako otce svých dětí takového muže dokážou představit lépe než vyrýsovaného svalovce s naolejovanou muskulaturou, který nedá ani ruce k sobě.

---

Pikoška na závěr: Leonarda Di Capria, Simona Cowella nebo třeba George Cloonyho spojuje kromě vydělaného balíku peněz ještě jedna věc. Ženy je milují i přesto, že by na jejich břiše těžko mohly nastrouhat mrkev. Styl "táta od rodiny" je prostě sexy!

Jaké jsou nejvíc sexy národnosti světa? Podívejte se do galerie:


Přečtěte si také