Extrém

17. července 2016 13:18

Tereza Javorová

ODHALENÍ: 7 zlozvyků, kvůli kterým se vám stále nedaří ZHUBNOUT

Snažíte se opravdu hodně. Už několik měsíců, možná i let držíte dietu, ale kila pořád nechtějí dolů? Podívejte se na těchto sedm bodů. Možná děláte chyby, které vám brání hubnout!

Shazování nadbytečných kilogramů může být velmi těžké. Nástrahy jsou někdy zakořeněné v našem životním stylu. Vidíte sami sebe v tomto seznamu? Proveďte změny a uvidíte, že hmotnost bude klesat.

1. Jste moc vystresovaná

Stres ovlivňuje váš metabolismus, vede vaši mysl a tělo k touze po určitých potravinách. Jídlo je jedna z cest, jak se mnoho z nás vypořádává se stresem. Chyba. Najděte si cestu, jak ulevit stresu a uvidíte, že vás chutě přejdou.

2. Přeskakujete jídla

Je obecné přesvědčení, které říká, budu-li jíst méně během dne, budu hubnout. Tak to není. Když vaše tělo nedostane to správné palivo, začne ukládat tuk, což vede k přibírání. Ideálně rozdělte pět menších jídel do celého dne.

3. Jíte moc rychle

Nedopřejete-li si dostatek času na jídlo, zvýší se vaše šance k přibrání na váze. Trvá okolo 30 minut, než se vaše břicho a mozek „synchronizují“. Když jíte moc rychle, mozek nedostane od břicha signál, že už je plné. Než se to dozvíte, už jste snědla moc.

4. Chodíte pozdě spát

Zůstávání dlouho vzhůru může způsobit nerovnováhu hormonů leptinu a ghrelinu. Leptin je zodpovědný za odesílání signálů do mozku, které tělu říkají, že už je plné, ghrelin stimuluje hlad. Nerovnováha v této oblasti pro hubnutí není dobrá.

5. Nikdy nepodvádíte, pak ulítnete

Dietu držíte už odnepaměti, ale zhubla jse za celou tu dobu tak 2 kila? Je to možná tím, že nemáte svůj "cheat day", kdy si můžete dopřát cokoliv, na co máte ráda. Pokud totiž celý den držíte dietu a večer si dáte za odměnu větrník, tak se výsledky opravdu nedostaví. Raději si ho dávejte například každou neděli, kdy se na něj budete těšit, a do té doby vám půjde držet zdravý životní styl lépe!

6. Jíte mnoho zpracovaných potravin

Zpracované potraviny obsahují vysoké množství cukru, tuku, soli a konzervačních látek. Pokud uděláte tah na čerstvé potraviny, uvidíte velký rozdíl.

7. Málo pijete

Voda je jednou z nejdůležitějších věcí, které potřebujeme, abychom denně fungovali, ale většina z nás nepije dostatečně. Voda pomáhá našemu metabolismu, řídí, aby vše fungovalo tak, jak má. Místo džusu nebo sody si vezměte sklenici čisté vody.


Přečtěte si také