Extrém

6. března 2016 12:04

Tereza Javorová

ODHALENÍ: Chcete konečně zhubnout? Stačí přestat jíst jedinou potravinu...

Tohle jste měli vědět dřív! Zhubnout můžete snadno a velmi rychle, když přestanete jíst...

CUKR.

Ano, je to tak. Za obezitu nejčastěji může tato bílá droga. Problém ovšem je, že dnes už se vyskytuje téměř ve všech potravinách, které najdete v obchodě. Od kečupu, přes omáčky, pečivo, jogurty, džusy, ale je třeba i v mražené zelenině. Jít nakoupit a zároveň si košík nezatěžkovat několika desítkami gramů cukru se zdá být tak nadlidský úkol.

Rafinovaný cukr, který právě najdeme v průmyslově zpracovaných potravinách, nutí naše tělo, aby vytvářelo tzv. viscerální tuk, který je velmi nebezpečný. Obaluje naše vnitřní orgány tukem a ty pak nefungují správně. Cukr je také nejčastější příčinou, proč se nemůžeme zbavit pneumatiky na břiše, jsme malátní, unavení a náladoví.

V Británii dookonce jeden výzkumník provedl na sobě pokus, že dva měsíce se stravoval potravinami, které obsahovaly vysoký podíl cukru. Ale pozor, vyhýbal se fast foodu a cvičil! I tak přibral neuvěřitelných 8 kilogramů a jeho zdravotní stav se velmi zhoršil.

Nejlepší proto je, obětovat trochu času a pečlivě si číst etikety výrobků. Snažit se nakupovat co nejpřírodnější věci a za kvalitu bez přidaných konzervantů a cukrů se nebát si i připlatit.

Sdílejte článek

Přečtěte si také