Extrém

6. října 2017 13:49

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Masožravci ničí planetu, tvrdí nová studie! Co se musí stát, aby lidstvo žilo zdravěji?

Jíte maso? A víte, že byste neměli?

Neexistuje nic horšího, než když ve společnosti potkáte vegana a on vám samovolně začne vyprávět o tom, jak je jeho život bez masa skvělý, jak zvířátka trpí a jaká jste monstra, že vás nic z toho nezajímá. Když už ale s masožravci začnou mít problém i vědci, možná je to k zamyšlení.

Nová studie teď totiž odhalila, že lidstvo spotřebovává více masa, než je potřeba, a to má ničivý efekt na některé regiony naší planety. Detaily zprávy zvané „Apetit pro destrukci“ si můžete pročíst v přiloženém odkazu, jednou ze zajímavostí je ale například fakt, že potravinářský průmysl Velké Británie samotný je spojován s vymřením 33 druhů zvířat!

A jaké, že je tedy řešení? Kdyby každý člověk na světě jedl jenom tolik jídla a masa, kolik je nutriční minimum, velikost potřebné zemědělské půdy by klesla o 13 % a stovky milionů hektarů by byly ušetřeny. Aby se to však mohlo stát, museli bychom přistoupit na úplně jiný způsob produkování a konzumování potravy. A nejspíš si sami dovedete představit, že něco takového není úplně snadné a nestane se přes noc. Začít jíst méně masa je ale podle všeho dobrý začátek.


Přečtěte si také