Extrém

17. května 2018 12:52

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tolik zhubnete, když si dojdete na velkou nebo si prdnete! Důležitější (a nechutnější) informaci si dnes nepřečtete

Informace, bez kterých byste se neobešli.

Asi vás to překvapí, na světě ale skutečně existují lidé, kteří nad touhle otázkou někdy přemýšleli. A když mohli oni, můžeme logicky i my. Jak moc tedy zhubnete, když jdete na záchod vykonat větší potřebu? A doplňující otázka, může hubnutí ovlivnit i prdění?

K našemu překvapení na tyto otázky existují odborné odpovědi. Vědci zjistili, že průměrný exkrement váží mezi 30 až 70 gramy. U lidí ze západního světa je to pak obecně míň, kvůli nedostatku vlákniny a přemíře fast foodů.

via GIPHY

No a vědci kupodivu testovali i ty prdy (jak by se vám tahle práce líbila?). K experimentu využili u lidí rektální katétry, subjekty pozorovali 24 hodin a výsledkem bylo, že prděním zhubnou lidé v průměru mezi 0,5 kg až 1,4 kg denně.

Odborníci nakonec dodávají, že zatímco vyšší příjem vody a vláknin znamená častější návštěvy záchodu, k nějaké výraznější ztrátě váhy po takových návštěvách nedojde. A vždycky pochopitelně záleží na tom, co přes den jíte. Zelenina skončí v míse, zatímco například koláč s největší pravděpodobností jako tuk na vašem těle. Tedy alespoň částečně.

Každopádně, taky se vám s touhle informací teď bude žít o něco líp? Nám rozhodně.


Přečtěte si také