reklama

reklama

Co nechutného děláme ve sprše? 1
Autor: istock.com Co nechutného děláme ve sprše? 1

ODHALENO: Tuhle věc děláme ve sprše všichni. Kvůli nechutnému důvodu byste s ní ale měli hned přestat…

MilanR. Publikováno: 25.11.2020
Činnost, kterou považujeme při naší hygieně za úplně normální a už nad ní ani nepřemýšlíme. Může nás však stát zdraví! Co to je?

reklama

Koupelny jsou vlastně takovou domácí zoologickou zahradou. Bakterie se tu šíří rychlostí světla a vlhkost jim dává příležitost vytvářet celé armády. Na jednom místě se jim ale daří extrémně dobře. Není to ani zatuchlý ručník, ani vlasy na podlaze či zubní kartáček. Ale věc, kterou používáme k relaxaci a masáži. Mycí houba!

Vědci zjistili, že na mycí houbě či masážní lufě se množí nejen bakterie, které přirozeně vznikají ve vlhkém prostředí, ale zbytky kůže, které ze sebe smyjete, jim dávají ještě lepší prostředí k šíření. Touto doslova živou houbou se pak denně myjete a umýváte i intimní partie. Z houby tak můžete okamžitě chytit vyrážku či ošklivou infekci.

Hnus, že? Dokonce většina kožních problémů podle dermatologů pochází ze špatných hygienických návyků, o nichž si však ani nemusíte myslet, že jsou špatné! Mycí houby tak okamžitě vyhoďte, a pokud se bez nich nedokážete sprchovat, alespoň je vyměňujte každé 2–3 týdny.

Návyky, které jsou dobré pro zdraví

ODHALENO: 8 nechutných zvyků, které jsou dobré pro vaše zdraví. Těmto věcem se určitě nebraňte!

Samotář

ODHALENO: Čím déle jste ve sprše, tím více jste osamělí, tvrdí vědci. Proč tomu tak je?

reklama