Extrém

25. listopadu 2020 16:18

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tuhle věc děláme ve sprše všichni. Kvůli nechutnému důvodu byste s ní ale měli hned přestat…

Činnost, kterou považujeme při naší hygieně za úplně normální a už nad ní ani nepřemýšlíme. Může nás však stát zdraví! Co to je?

Koupelny jsou vlastně takovou domácí zoologickou zahradou. Bakterie se tu šíří rychlostí světla a vlhkost jim dává příležitost vytvářet celé armády. Na jednom místě se jim ale daří extrémně dobře. Není to ani zatuchlý ručník, ani vlasy na podlaze či zubní kartáček. Ale věc, kterou používáme k relaxaci a masáži. Mycí houba!

Vědci zjistili, že na mycí houbě či masážní lufě se množí nejen bakterie, které přirozeně vznikají ve vlhkém prostředí, ale zbytky kůže, které ze sebe smyjete, jim dávají ještě lepší prostředí k šíření. Touto doslova živou houbou se pak denně myjete a umýváte i intimní partie. Z houby tak můžete okamžitě chytit vyrážku či ošklivou infekci.

Hnus, že? Dokonce většina kožních problémů podle dermatologů pochází ze špatných hygienických návyků, o nichž si však ani nemusíte myslet, že jsou špatné! Mycí houby tak okamžitě vyhoďte, a pokud se bez nich nedokážete sprchovat, alespoň je vyměňujte každé 2–3 týdny.

Sdílejte článek

Přečtěte si také