Extrém

29. května 2017 13:33

redakce Prima Lajk

Odhaleno! Víte, co znamená tato věc na vašem uchu? Pokud ji máte, měli byste ihned zajít k doktorovi!

Nenápadná věc, která toho ale může hodně prozradit o vašem zdraví!

Přiznejme si, ucho si většina z nás neprohlíží zrovna každý den. Nyní to ale možná budete dělat mnohem pravidelněji. Existuje totiž část vašeho ucha, která vás může velmi snadno upozornit na vaše zdravotní problémy a dokonce vás varovat před hrozícím infarktem!

Ono citlivé místo se nachází v ušních lalůčcích. Pokud na nich naleznete podezřelou diagonální vrásku nebo rýhu, měli byste si dát na sebe obrovský pozor! Jedná se totiž o tvz. Frankovo znamení (podle jeho objeviteli, vědci Sanders T. Frankovi) a může se jednat o jeden z prvotních příznaků vašich problémů se srdcem! Už několik nezávislých studií prokázalo, že lidé trpící ischemickou chorobou srdeční mají z většiny na uchu právě tuto rýhu.

Vědci z Izraele pak například ve své studii uvedli, že 78 z 88 pacientů, kteří prodělali infarkt, měli před kolapsem na ušním lalůčku tuto vrásku. Frankovo znamení tak může být i velkým varováním před hrozícím infarktem. Ona vráska se pak na uchu tvoří údajně kvůli sníženému přívodu krve, což je prý příznak ucpaných tepen a blížících se srdečních potíží. Ne všichni doktoři a odborníci se však na tomto nebezpečí dokáží shodnout. Vy ale radši opravdu nic neriskujte a v případě svých obav opravdu radši navštivte lékaře.

Sdílejte článek

Přečtěte si také