Extrém

20. srpna 2015 13:59

Tereza Javorová

ODPORNÉ: Dvouletá holčička jí mycí houby a záchodové štětky. Normální jídlo se jí hnusí

Všechno, co není k jídlu, absolutně zbožňuje. Okusuje tak mycí houby, záchodové štětky, oblečení vlastní sestry a nepohrdne ani střepy. Dvouletá Lily Mullins trpí vzácným Pica syndromem, kvůli kterému se jí hnusí normální jídlo. A naopak miluje vše nepoživatelné.

Pro její matku to znamená 24hodinou kontrolu a stres, co malá Lily zase zbaší. Může si být totiž jistá, že normální jídlo to nebude.

"Když byla mladší, tak mě ostatní uklidňovali, že to je u dětí normální, že vše ožužlávají a nepoznají, co je k jídlu a co ne. Věděla jsem ale, že Lily je na tom daleko hůř," říká nešťastně její matka Kate Ovington (27), která má ještě jednu dceru Poppy.

Té Lily dokonce okusuje její šatičky. Nejvíc ze všeho ale prý miluje vše, co má štětiny. Svému Barbie poníkovi tak vytrhává hřívu a pak se jí láduje. Poslední dobou ale nejvíce ujíždí na mycích houbách a záchodových štětkách. "Snažím se jí vysvětlit, že takové věci jíst nesmí, ale vypadá, že mi nerozumí. Je to hrozně těžké," stěžuje si matka. Lily prý normální jídlo téměř nepozře. Chutnají jí jedině jablka a jahody.

"Nejvíc mě znepokojuje hygienické riziko a možnost udušení malými předměty. I když se snažím mít doma vše čisté, takové věci by do pusy strkat neměla."

"Nejhorší zážitek byl, když se mému příteli roztříštil displej jeho telefonu. Lily začala zvedat malé střepy skla a snažila se je sníst."

Lékaři malému otesánkovi dokonce už stanovili diagnózu. Trpí vzácným syndromem Pica, který se projevuje pojídáním nepoživatelných věcí a předmětů. Jako je například hlína, kameny, chupy, papír, sklo nebo třeba i výkaly. Hrozí tak otrava, poranění žaludku či infekce.

Sdílejte článek

Přečtěte si také