Extrém

11. března 2015 15:15

Lucie Průchová

Skončili s prací, postavili dům na kolečkách a vrhli se do dobrodružství

"Před dvěma lety jsme se partnerem Guillaumem rozhodli k odvážnému kroku a úplně změnili svůj dosavadní život. Nebylo to jednoduché rozhodování, dlouho jsme zvažovali všechna pro a proti, ale jsme rádi, že jsme tento krok udělali," říká autorka Jenna Spesard.

Vedlo nás k tomu více věcí, jako například vysoký nájem bytu, honění se za kariérou, pracovní doba „od nevidím, do nevidím“ a došlo nám, že to, čemu se říká dnešní životní styl, není to, co opravdu chceme. Začínali jsme si víc a víc uvědomovat, že není čas na mou vášeň psaní a přítelovo fotografování. Jednou jsme náhodou narazili na tyto malé domy. Tyto umělecky navržené malé domečky nás inspirovaly ke změně dosavadního života a věnovat se svým snům. Udělali jsme si plán: 1) Sestavení malého domu, 2) Cestování po Severní Americe po dobu jednoho roku a za 3) Napsání knihy o alternativním životním stylu. Guillaume by fotografoval a já bych psala.

Začali jsme tvořit náš malý dům s našimi s nulovými stavebními zkušenostmi. V průběhu výstavby jsme udělali desítky chyb a dostali hodně životních lekcí. Museli jsme brutální zmenšit veškeré naše potřeby a nároky, ale dokázali jsme to a konečně vyrazili s naším domečkem přidělaným za autem na cestu za klidnějším životem.

Po cestě potkáváme mnoho podobně smýšlejících lidí, kteří staví a bydlí v malých strukturách, jako jsou: přívěsy, sruby, jurty, obyvatelné lodě. Guillaume fotografuje tato alternativní životní obydlí a já sepisuji příběhy těchto lidí spolu s tím naším.

Další články:


Přečtěte si také