návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Extrém

Šokující porod! Dítě se narodilo těhotné s vlastním dvojčetem. Jak se to stalo?

Jak se mohlo dítě narodit těhotné?
Vydáno: 02.12.2019
Dítě narozené s dítětem 1
Autor: istock.com Dítě narozené s dítětem 1

Mónica Vega of Barranquilla z Kolumbie porodila malou Itzmaru ve 37. týdnu. Normální těhotenství obvykle trvá 40, holčička se tak narodila předčasně a lékaři museli přistoupit k císařskému řezu. To ale nebyl zdaleka jediný problém, který narození malé holčičky doprovázel.

Necelý den od jejího narození totiž muselo novorozeně podstoupit další nebezpečnou operaci, když lékaři v nemocnici zjistili, že holčička trpí vzácnou nemocí fetus in fetu. Jinými slovy byla sama těhotná!

Touto vadou, kdy se dítě narodí těhotné s vlastním zdeformovaným dvojčetem, se rodí průměrně jedno dítě z půl milionu. Dvojče v takovém případě nemá šanci na záchranu, často mu totiž chybí životně důležité orgány. Itzmaru se ale podařilo doktorům v pořádku odoperovat a zatím to vypadá, že by z náročného procesu měla vyjít naprosto v pořádku. Tak ještě, že tak.

Muž kariéra

ODHALENO: Muži jsou vystresovaní, když jejich manželka vydělává víc, tvrdí studie. Co jim na tom tolik vadí?

Rodiče rodina dítě

ODHALENO: 9 důvodů, proč pořízení dítěte nevyřeší vaše problémy ve vztahu. Kdy je lepší na to rovnou zapomenout?

Článek je zařazen v: těhotenství , dítě , dvojce , deformace , vzácná nemoc , vada , porod , doktoři , fetus in fetu , paraziti

reklama