Extrém

28. července 2015 10:32

Tereza Javorová

STRAŠNÝ OSUD: Dívka zemřela kvůli neschopným lékařům. Přitom jí stačilo dát jen správnou výživu

Varování: Následující fotografie jsou drastické.

Život třiadvacetileté Kayleigh Compton skončil předčasně a velmi tragicky.

Dívka trpěla silnými žaludečními problémy a z čehokoliv, co snědla, se jí udělalo špatně. Jídlo většinou okamžitě vyzvracela a takto za rok ztratila 45 % své váhy.

Lékaři ji ale mylně považovali za anorektičku a bulimičku, i když je Kayleighiny rodiče přesvědčovali, že jejich dcera je vážně nemocná.

Když už byla Kayleigh natolik zesláblá, že nebyla schopná normálně fungovat, lékaři ji konečně hospitalizovali v městské nemocnici Peterborough. Zde ale došlo k zásadnímu selhání zdravotní péče.

Kayleigh absolvovala test na speciálním přístroji, který měl správně vyhodnotit, že trpí alarmující podvýživou a že je potřeba ji okamžitě začít léčit. Přístoj ale evidentně nefungoval správně a lékaři proto dívce podávali běžnou výživu. Kayleigh přitom dál hubla. Ze svých 63 kilogramů ztratila neuvěřitelných 30 kilo!

Mladá, nadějná fotografka nakonec upadla do kómatu. Její rodiče se stále zoufale snažili přimět lékaři, aby přišli, co s Kayleigh doopravdy je, ale ti jen krčili rameny. Netušili, jakou nemocí dívka trpí.

Po měsíci hospitalizace Kayleigh zemřela.

Pitva posléze odhalila, že trpěla chronickou pankreatitidou a steatózou jater. Rodiče dívky nemocnici obvinili, že na nemoc nepřišla včas a nebyla schopná dívku zachránit. Lékaři samozřejmě jakékoliv pochybení odmítají. Kde je pravda, je ve hvězdách. Jisté je, že možná zbytečně vyhasl jeden mladý život.

Kayleigh2

Sdílejte článek
Štítky nemocnice výživa lékař Peterborough

Přečtěte si také