Extrém

16. června 2016 12:58

Tereza Javorová

VIDEO: Revoluční dieta pro žrouty, nebo hnus? Hubnoucí přístroj vysaje jídlo přímo z vašeho žaludku!

Naděje pro všechny Otesánky je tady. Můžete se cpát od rána do večera a stejně zhubnete! Jak? Odsajete si jídlo přímo ze žaludku.

Určitě se vám to už také stalo. Měli jste před sebou talíř výborného jídla, ale byli jste už tak nacpaní, že další sousto jste už prostě nemohli zvládnout. A není to škoda?

Nebo situace číslo dvě – zoufale se snažíte zhubnout, ale jakmile se před vámi objeví kachna se zelím nebo větrník, prostě neodoláte. Znamená to, že nikdy nezhubnete?

Oba případy podle výzkumníků vyřeší přístroj zvaný AspireAssist. Je to vlastně jednoduchá odsávačka jídla, kterou si připojíte přímo k vašemu žaludku. Zní to jako trochu bizár, ale propagátoři této novinky to evidentně myslí zcela vážně. "Přístroj je pro lidi s obezitou, kteří mají BMI (Body Mass index) v hodnotě mezi 35 a 55," uvádějí. Výhoda prý je, že se tlouštíci nemusí omezovat v jídle ani podstupovat operaci žaludku jako dříve. K přístroji AspireAssist stačí jen menší zákrok, kdy se ze žaludku udělá malý vývod do břicha. Po tom, co si nacpete pupek, pak k vývodu jednoduše přístroj připojíte, ten vám obsah žaludku vysaje a veškeré dobroty, které jste ještě nestihli ani natrávit, putují jinou trubičkou přímo do toalety.

Nemůžeme si pomoct, ale není to jen elegantnější forma bulimie?


Přečtěte si také