VIDEO: Slepý muž umístil na svého psa kameru, aby ukázal, jak se k němu lidé chovají. Výsledek vás naprosto šokuje!

Muž odhalil, jak obtížné je s jeho handicapem mnohdy vůbec vyrazit do ulic.

Bývalý doktor Amit Patel přišel před třemi lety o zrak a musí se od té doby spoléhat zejména na svou manželku a slepeckého psa Kiku. Jenže prodírat se přecpanými londýnskými ulicemi není v jeho stavu nijak jednoduché. Pokud byste totiž čekali, že slepému muži a jeho psovi každý uvolní cestu nebo mu alespoň pomůže, jste bohužel na omylu.

Amit si totiž stěžuje na fakt, že procházka Londýnem je pro něj mnohdy doslova peklem a lidé ho svým sobeckým chováním a utlačováním doslova šokují. Častokrát se mu prý stalo, že lidé ho či jeho psa vytlačovali z ulic, bouchali do jeho zvířecího pomocníka deštníkem nebo měli kousek od něj posměšné poznámky. Aby muž pořádně upozornil na odpudivé chování dnešních lidí a postavení nevidomých, rozhodl se pro nevídaný experiment.

Na záda svého psa instaloval GoPro kameru, která zaznamenávala celý jeho den. Záznamy pak zkontrovala a zhodnotila jeho manželka a část šokujícího záznamu zveřejnila na internetu. Ve videu pak vidíme, jak Amit čeká poblíž jedné ze stanic metra a doufá, že mu někdo pomůže s cestu dovnitř. Muž zde ovšem podle svých slov čekal dlouhých pět minut a nikdo si ho vůbec nevšímal. Celou dobu přitom před ním stáli zaměstnanci metra! To je pouze jeden z alarmujících případů, jež se mu během dne přihodily. Tímto videem chce pak upozornit na chování dnešních lidí a jejich přístupu k nevidomým. Snad se po těchto záběrech něco konečně změní.

Sdílejte článek

Přečtěte si také