Extrém

26. srpna 2015 11:32

Tereza Javorová

VÝZKUM: Ženy mají větší sklon k bisexualitě než muži! Co určuje, jestli budou na holky, nebo na kluky?

Američtí vědci zjistili, že ženy jsou, co se týče sexuality, více flexibilní a svoji orientaci dokážou adaptovat podle toho, jestli měly štěstí na chlapy-blbce, nebo ne.

Vědci z univerzity Notre Dame v americké Indianě sledovali 5018 žen a 4191 mužů během jejich dospívání až do dospělosti a zkoumali, jak se mění jejich pohled na vlastní sexualitu.

Výsledek je překvapivý! Vedoucí výzkumu doktorka Elizabeth McClintock uvedla, že:

♥ Ženy mají větší sklon k bisexualitě než muži

♥ Svoji sexualitu dokonce jsou ochotny změnit třikrát častěji než muži.

♥ To, jestli se ženy ale začnou poohlížet po stejném pohlaví, záleží na tom, jak dříve byly úspěšné v heterosexuálních vztazích.

♥ Pokud neměly moc příležitostí navázat heterosexuální vztah nebo jejich pokusy selhaly, pravděpodobnost, že to zkusí u stejného pohlaví, je velmi vysoká.

♥ Zatímco žena, která byla spokojená v heterosexuálním vztahu, nevidí důvod, proč zkoušet sexuální praktiky se ženou.

♥ Ženy, které jsou více vzdělané, atraktivní a neotěhotěly, když byly velmi mladé, mají menší tendenci experimentovat se stejným pohlavím.

♥ U mužů je to přesně naopak. Čím vyšší mají vzdělání, tím méně vidí sami sebe jako 100% heterosexuála. Zatímco muži s nižším vzděláním si přitažlivost stejného pohlaví málokdy připustí.

♥ Atraktitiva mužů v jejich sexuální orientaci nehraje roli.

♥ Muži jsou, co se týče sexuality, méně flexibilní a většinou zůstávají jen na jednom "břehu". Možnost být někde "mezi" jim nevyhovuje.

Sdílejte článek
Štítky výzkum orientace vědec sexualita vzdělání Indiana Katedrála Notre-Dame bisexualita výzkum Elizabeth May McClintock

Přečtěte si také