Extrém

24. ledna 2015 14:50

Táňa Sáblíková

Žijete online život? 7 věcí, které rozhodně přestaňte dělat!

Hranice mezi skutečným a internetovým světem se pomalu stírají a lidé přestávají rozeznávat, co si ještě mohou dovolit sdílet a co už ne. A proto jsme pro vás připravili sedm věcí, které byste raději ve svém virtuálním světě neměli vůbec dělat!

1. Přestaňte se urážet kvůli něčemu, co si přečteteJe to špatné, ale stejně to nezměníte, takže na co si kazit náladu. Prostě to přejděte a berte s nadhledem. (I když to se líp říká, než dělá.)

2. Přestaňte číst komentářeLidé si v nich léčí vlastní mindráky, takže prostě neřešte, co tam zrovna ostatní napsali. Ulehčíte si tím svůj život. Věřte mi!

3. Přestaňte se hádat v debatách pod články/statusy apod.Pokud jste neposlechli radu č. 2 a opravdu jste si ty komentáře přečetli, nereagujte na ně. Přestože s nimi nesouhlasíte, nesnažte se je přesvedčit o správnosti svého názoru. Blbost některých diskutujících je nezměrná, takže vás to spíš jen otráví.

4. Nesdílejte věci, jakékoliv, ať už roztomilou krabici koťátek nebo děti své sestřenkyPokud to není opravdu životně důležité, raději nic nesdílejte.Vaši přátelé na facebooku z plné zdi vašich příspěvků mít radost nebudou a za pár dní nemusíte už mít vlastně žádné přátele, kteří by to viděli.

5. Přestaňte hledat diagnózy svých nemocí na internetuNa co chodit k vystudovanému lékaři, když si pomocí internetu můžu stanovit diagnózu sám. Takže jen zadat příznaky a co že mi to je? Kapavka? Rakovina? Hlavně, že jsem nemusel jít k tomu doktorovi.

6. Nestalkujte své ex!Neříkejte, že to neděláte. Rozejde se s vámi a vy na toho druhého neustále myslíte, co asi dělá? Už má za mě náhradu? Není přeci nic jednoduššího neustále chodit na jeho facebookový profil (vždyť to nevidí!) a hledat známky toho, že se už posunul dál a je šťastný s někým jiným.

7. Přestaňte lidem říkat, ať si vás vygooglíAno, je to tak. Pokud si vás chce proklepnout, stejně to nejspíš už ten dotyčný udělal. Takže prosím, PROSÍM, neříkejte "Vygoogli si mě"! Mohl by se totiž dozvedět něco, co zrovna nechcete! A není hezké se poznávat po malých krůčcích a odpovídat na otázky?

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky diagnóza

Přečtěte si také