Fotogalerie

22. prosince 2020 11:17

brejsova.t@gmail.com

GALERIE: Dívka s Downovým syndromem boří předsudky. Stala se z ní úspěšná modelka

Downův syndrom je nejčastější a nejznámější vrozená genetická chromozomální vada člověka a postihuje 1 dítě z 900. Jediná šance, jak nad nemocí „zvítězit“ je nevzdávat se.

Představujeme vám velmi inspirativní příběh o šestnáctileté dívce Kennedy Garcia, která si v životě prošla nejednou těžkou zkouškou. Kennedy se narodila s Downovým syndromem, jenž se projevuje nejen fyzickou odlišností, ale i zpomaleným duševním vývojem. Jako malé dítě strávila velkou část dětství v nemocnici. „Kennedy překonala opravdu hodně překážek,“ svěřila se jejímatka. „Měla přes třicet operací a jako batole onemocněla leukémii a poté prodělala operaci páteře. I přes všechny těžké zkoušky si však udržela pozitivní přístup a vždy měla úsměv na rtech,“ doplnila.

Již v útlém věku dívka snila o tom stát se úspěšnou modelkou a herečkou a šla si tvrdě za svým. „Kennedy vždy kameru milovala a ona milovala ji,“ vzpomíná maminka. „S modelingem začala ve svých šesti letech a o pár let později jsme ji založili profil na Instagramu, kde si ji všimla americká firma prodávající hračky. To byla její první velká nabídka,“ dodala. Od té doby Kennedy věděla, že je pro práci modelky a herečky stvořená.

Celá rodina ji neustále podporuje a stojí po jejím boku. S láskou, podporou a silnou vůlí se dívka dokázala postavit předsudkům a jít si za svým snem. Nyní je žádaná modelka a herečka, která se nezastaví před žádnou překážkou. Věříme, že o mladičké Kennedy ještě uslyšíme a držíme jí palce.


Přečtěte si také