Virály

5. května 2023 14:32

redakce Prima Lajk

Hrozí seriálu Stranger Things problémy? Fanoušci mají strach o poslední řadu kvůli nové stávce

Fanoušci se obávají, že poslední řada Stranger Things bude negativně ovlivněna současnou stávkou scenáristů.

Když se naposledy v letech 2007 a 2008 konala stávka scenáristů, dojely na to například bondovka Quantum of Solace, druzí Transformers nebo seriály Ztraceni, Dr. House či Hrdinové plus desítky dalších věcí. A když píšeme dojely, znamená to řádově nižší kvalitu daných děl oproti tomu, čím mohly a měly být, kdyby hollywoodští scenáristé dostali normálně zaplaceno a studia je nevykořisťovala.

Nyní se každopádně koná nová stávka – důvody jsou v podstatě ty samé, co minule: studia odmítají adekvátně platit scenáristům, najímají je na čím dál menší počet epizod, nechávají je přepisovat věci, které by byly mnohem lepší, kdyby je psali od začátku, a celkově si moc neváží práce, kterou scenáristé odvádějí. A tak se nyní všichni scenáristé v Hollywoodu rozhodli položit pera a notebooky a vyrazit do ulic.

Cílem je donutit studia si s nimi znovu sednout a pokusit se najít takové kompromisy, aby se všechny strany mohly opět pustit do práce spokojené s výsledky jednání. V opačném případě se nynější chystané seriály a filmy ocitnou na několik týdnů až měsíců bez pisálků, což by mohlo mít ničivé následky na jejich výsledné kvality. No a jedním takovým seriálem jsou i Stranger Things, jejichž pátá řada se měla začít natáčet letos v létě, nyní to ale vypadá, že se buď natáčení odloží, anebo ta horší možnost – začne se bez scenáristů. Právě to nyní děsí fanoušky, kteří se obávají, že poslední řada tak nebude stát za nic a pošpiní jinak fantastický seriál. Holt musíme doufat, že stávka skončí co nejdříve a že její dopady nebudou na kvalitu našich oblíbených seriálů a chystaných filmů tak drastické jako před 15 lety.

Sdílejte článek
Štítky stávka Hollywood fanoušci Ztraceni Dr. House Quantum of Solace Stranger Things

Přečtěte si také