Tohle jsou místa, na kterých by mohl být pohřben Karel Gott. Bude pochován vedle svých rodičů nebo na Bertramce?

Kde nalezne Mistr místo svého posledního odpočinku?

Přípravy na poslední rozloučení s Karlem Gottem jsou v plném proudu. Na světlo se pomalu dostávají informace o pátečním vzdání pocty ze strany veřejnosti na pražském Slovanském ostrově v Paláci Žofín i následném sobotním pohřbu v katedrále svatého Víta. Celý národ si ovšem začíná klást další otázku, kde bude největší hudební legenda pochována a kde bude navždy odpočívat? Do úvahy připadá několik variant.

Nejpravděpodobnější se zdá podle odhadů pochování na hřbitově v Újezdu u Svatého Kříže na Plzeňsku. Právě zde totiž Mistr nejen vyrůstal, ale navíc jsou zde pohřbeni jeho rodiče. A podle informací Blesku.cz vyjádřil Gott v minulosti několikrát přání být pochován právě vedle nich. Ve hře je ovšem také pražský Vyšehradský hřbitov, známý také právě jako poslední místo odpočinku nejvýznamnějších českých osobností. Zde jsou pochovány takové osobnosti jako Bedřich Smetana, Ema Destinová, Antonín Dvořák, Vlasta Burian či Gottův kamarád Waldemar Matuška.

Pak jsou tu ovšem i další varianty. Legendární zpěvák by tak mohl být pochován na hřbitově v Malvazinkách, jenž se nachází nedaleko jeho domova na Bertramce. Spekuluje se pak také o hrobě přímo na zahradě vily na Betramce. Tato možnost se ale zdá vysoce nepravděpodobná. Dá se ovšem očekávat, že o místě posledního odpočinku už je ve skutečnosti i rozhodnuto a vdova Ivana Gottová se v tomto případě bude nejspíš řídit posledním přáním své velké lásky.


Přečtěte si také