Nové detaily o pohřbu Karla Gotta! Kteří slavní mu zazpívají a splní tajné přání?

Pohřeb a zádušní mše za nejslavnější českého zpěváka se blíží. Kdo všechno Karlu Gottovi při rozloučení zazpívá?

Česká republika se stále nevzpamatovala ze smrti Českého slavíka Karla Gotta, už se ovšem pomalu připravuje na jeho pohřeb. Už několik dní víme, že veřejnost se bude moci s Mistrem rozloučit v pátek 11. října v Paláci Žofín na pražském Slovanském ostrově od 8 do 22 hodin. Očekává se samozřejmě enormní účast, na kterou se chystá policie, magistrát i dopravci. Počítá se, že vlakové i autobusové spoje do Prahy budou přeplněny k prasknutí. Všichni velcí dopravci včetně Českých drah ovšem slibují, že situaci monitorují a jsou připraveni posílit veškeré spoje.

V plném proudu jsou pak také přípravy na Mistrův pohřeb a zádušní mši, jež proběhne v sobotu v katedrále svatého Víta. A na svět vyplouvají stále nové informace o programu. Už pár dní se ví, že zádušní mši vykoná na prosbu Ivany Gottové kardinál Dominik Duka. Nyní se už navíc ví, jaké písně při posledním rozloučení s Karlem Gottem zazní a kdo je zazpívá. Podle informací Blesk.cz zazní v katedrále sv. Víta písně Ave Maria a Panis Angelicus z úst Mistrových blízkých přátel, zpěváka Štefana Margity, operní pěvkyně Evy Urbanové a Lucie Bílé. Obě písně měl Mistr velice rád a umělci je zazpívají na prosbu Ivany Gottové.

Česká slavice by tak měla hudební legendě splnit tajné přání. Když totiž Lucie Bílá zpívala před 14 lety na pohřbu Stelly Zázvorkové píseň Pie Jesu, Karel Gott tehdy prý vyslovil přání, zda by jednou takto nezazpívala také jemu. A nyní bohužel nastal čas toto přání splnit. Lucie Bílá by pak měla zazpívat právě také píseň Pie Jesu z Webberova Requiem. Margita s Urbanovou pak spolu zazpívají již zmíněnou píseň Panis Angelicus. Výběr hudby ovšem nezávisí jen na přání zesnulé legendy a jeho rodiny, musí ji totiž schválit i zástupci katedrály. V sobotu, v den Gottova pohřbu, bude vyhlášen státní smutek.


Přečtěte si také