Showbyznys

29. května 2023 15:47

redakce Prima Lajk

Karlos Vémola promluvil o konci kariéry. Kdo by mohl být jeho posledním soupeřem?

Karlos Vémola uvažuje o konci kariéry

Známý MMA zápasník se konečně více rozpovídal o své nedávné prohře s Patrikem Kinclem. Jaké má nyní plány? A uvažuje snad o konci kariéry?

Karlos Vémola sice po prohře s Patrikem Kinclem v Oktagonu vydal na sociálních sítích menší prohlášení, jinak se prakticky na týden odmlčel a k celému zápasu se nevyjadřoval. Nejspíš se musel dát psychicky dohromady a jeho hlava musela vychladnout. Nyní se ovšem objevil v internetovém pořadu FightCast, kde se k celé situaci vyjádřil.

Zopakoval zde např. své tvrzení, že si opravdu myslel, že celou dobu vyhrává. Kdyby po čtvrtém kole tušil, že vítězství nemá jisté, šel by do posledního kola naplno a snažil se Kincla složit. Z výsledku byl proto naprosto v šoku a byl naštvaný nejen na rozhodčí, ale i na sebe, že do fightu mohl dát tedy evidentně více. Kinclovo vítězství ovšem uznává. „Nepřijímá se mi špatně, že je šampión, protože jsem ho neukončil. Já věřím ve starý dobrý heslo – pokud chcete šampiona porazit, tak ho musíte ukončit a nesmíte to nechat na rozhodčích. A mně se to nepovedlo,“ vysvětluje Vémola.

Přiznává pak, že ho neúspěch ve sledované bitce donutil přemýšlet o budoucnosti, a i když s Oktagonem již plánuje další zápasy na tento rok, naznačil, že by mohl časem přijít i konec kariéry. A to i kvůli zdraví, které mu dávalo v přípravě na Kincla pořádně zabrat. „Přijímá se mi špatně to, že stárnu. Možná mi to něco naznačuje. Nechci, aby si mě lidé pamatovali jako toho Vémolu, který dostával do huby od pitomců, jako je Kincl, protože zestárl,“ řekl Vémola. „Vždycky jsem říkal, že nebudu jeden ze zápasníků, co občas vyhraje, pak dvakrát prohraje, pak zase vyhraje… Tohle já dělat nebudu. Já buď budu na špičce, nebo to nebudu dělat vůbec,“ dodal zápasník.

A kdo by mohl být jeho posledním soupeřem? Samozřejmě nikdo menší než legendární Attila Végh, který nedávno prohlásil, že o druhý zápas s Karlosem pořád stojí. „Celý život jsem říkal, že chci skončit s výhrou, vždy. Nevzal jsem si lehkou písemku, chtít vítězství a jít na poslední zápas s Attilou Véghem,“ říká Vémola. Jeho rozlučka by pak podle jeho představ měla proběhnout ve velkém stylu – tedy ve vyprodané O2 areně, se všemi trenéry, kamarády a logicky i s velkým vítězstvím. Zápas s Attilou je přitom teoreticky ve hře už na letošní prosinec. Opravdu se snad blíží Karlosova velká rozlučka?

Sdílejte článek
Štítky rozhovor konec kariéry Karlos Vémola Attila Végh Patrik Kincl

Přečtěte si také