TopStar

12. dubna 2015 19:22

Tereza Javorová

Ceny TýTý 2014: Voříšek s Klímou si zrcátko odnesli překvapení, Karel Gott ho ale čekal

Vyhlášení divácké ankety TýTý proběhlo 11. dubna v Divadle Na Vinohradech ve vší nablýskané parádě. Diváci ocenili dva moderátory z televize Prima Karla Voříška a Josefa Klímu, cenu absolutného vítěze pak získal Karel Gott. Nejvíce dojatá byla ale Iva Janžurová, co vstoupila do Dvorany slávy.

"Děkuji, jsem šťastná," řekla Janžurová v děkovné řeči poté, co jí celý stál aplaudoval vestoje. Herečka vstoupila do Dvorany slávy za svoji celoživotní práci a herecké umění.

Osobností zpravodajství se stal Karel Voříšek, který získal v pořadí už páté zrcátko. Za televizní publicistiku diváci pak ocenili jeho "primáckého" kolegu Josefa Klímu. "Děkuju vám všem, co jste mi poslali hlasy. Jsou to hlasy za pořad. Beru to jako závazek, že to budeme dělat stejně dobře dál," přislíbil divákům investigativní novinář Klíma.

Horkými kandidáty na cenu Objev roku byli zprávaři Gabriela Kratochvílová a Roman Šebrle. Nominaci ale neproměnili. Cenu získal moderátor Daniel Stach. "Zklamání to rozhodně není, je radost tu vůbec být," řekla nominovaná Kratochvílová, která si na slavnostní večer oblékla nádherné šaty. "Když jsem je viděla, věděla jsem, že jsou to ONY," svěřila se Gábina.

Krásné šaty předvedla i Monika Leová, která prý šaty sháněla na poslední chvíli. Po zkušenostech ze soutěže Miss se ale zvládla připravit a nalíčit ani ne za půl hodiny, což na výsledku rozhodně nebylo poznat.

Cenu za zpěváka roku a absolutní vítězství v anketě TýTý 2014 získal Karel Gott. Na rozdíl od svých kolegů ale cenu prý čekal. "Minulý rok jsem tvrdě pracoval. Musím říct, tentokrát jsem to opravdu čekal," narážel zpěvák na svoji legendární větu "to jsem opravdu nečekal". Nejlepší zpěvačkou se stala Lucie Vondráčková, za kterou převzal cenu Jiří Vondráček.

Uspěl také moderátor večera Karel Šíp, co si domů donesl dvě zrcátka – za osobnost televizní zábavy a pořad roku Všechnopárty. Nejlepším hercem se stal Ivan Trojan, za něhož přebírala cenu Simona Babčáková. Jiřina Bohdalová si domů také nesla jedno zrcátko, ale jako cenu pro svoji dceru Simonu Stašovou, která se stala nejlepší herečkou.

Seriálem roku byl podle diváků seriál První republika. Cenu za Osobnost sportovního zpravodajství získal Vojtěch Bernatský.


Přečtěte si také