TopStar

29. srpna 2014 09:20

Táňa Sáblíková

Cestou necestou… Zpěvák Arakainu brázdí silnice se svou manželkou za zády!

Má charismatický hlas, duši dobrodruha, a tak se vypravil po České a Slovenské republice na motorce s velkým M, na Harleyi Street Glide. A protože samota je ošklivá, vzal s sebou Honza Toužimský i svou manželku! Kde všude byli?

Honza nemá během roku příliš volného času, se skupinou Arakain mají nespočet koncertů, což je i důvod, proč vzal na tento výlet i svoji manželku. Právě ona naplánovala zajímavou trasu po Slovensku, na které si užijí i serpentýny místních hor. V pondělí tak vyrazili z Prešova směrem na Poprad, navštívili Banskou Bystricu, Zvolen a Bratislavu.

Následně je čekala cesta do Prahy, kde dnes, tj. v pátek, Honza vystoupí s Arakainem na Prague Harley Days. „Přes léto máme 30 koncertů, kdy je moje žena doma a stará se o naše dcerky. Proto je skvělé na chvíli společně vypadnout z reality a vyventilovat se,“ vysvětluje Honza.

On sám je velkým příznivcem motocyklů. Doma má v garáži zaparkovaný vlastní Harley-Davidson Breakout. Při otázce, zda se nebojí, že se po tomto zážitku rozhodne pro jiný stroj, má jasno. „Na Street Glide jsem absolvoval cestu na Balaton a zpět. Je to namakaný stroj, ať už z hlediska elektroniky nebo funkčnosti a pohodlí. Má tempomat, což je fajn na dlouhé tratě, navigaci, kufr a jezdec je na něm chráněný před větrem. Užil jsem si ho, ale u mě stále vyhrává Breakout."

Arakain na Slovensku až za rok

Po pracovně náročném létě skupina plynule naváže na úspěch jarního turné, které absolvovala s vycházející hvězdou české metalové scény Dymytry. „Turné bylo úspěšné až tak, že si fanoušci i pořadatelé vyžádali pokračování. Od podzimu proto navštívíme asi všechna typická města v Čechách, ve kterých se nám dobře hraje, všechno funguje jak má a místo disponuje kvalitními sály. Uvažovali jsme i nad zopakováním našeho Thrash turné, na kterém by opět zazněla první dvě alba. Na další rok zatím novou desku neplánujeme, protože se chceme věnovat propagaci posledního CD Adrenalinum,“ vysvětluje zpěvák k plánům kapely. Na aktuální Arakain Dymytry Tour mohou fanoušci dokonce sestavit playlist. Až do konce září mohou totiž hlasovat o požadovaných skladbách na speciální adrese arakain.dymytry.cz.

Arakain na Slovensko zavítá nejdříve v roce 2015. „Máme v plánu velkou věc, kterou ještě nemůžeme prozradit, ale doufám, že se zastavíme i na Slovensku,“ dodává Honza Toužimský.

V českém showbyznysu se tenhle týden událo:

Sdílejte článek

Přečtěte si také