TopStar

1. prosince 2014 18:45

Co prozradil fotograf hvězd Ondřej Pýcha. Exkluzivní rozhovor ze zákulisí focení

Se svojí vizáží by sám mohl hrát klidně v Hollywoodu. On se ale rozhodl pozorovat svět (a jeho hvězdy!) přes objektiv fotoaparátu. "Klíčový je okamžik uvolnění," říká s úsměvem, který... by měl někdo vyfotit!

Ondřej Pýcha je autorem třinácti fotogafií charitativního kalendáře, ve kterém pro dobrou věc pózovaly osobnosti zpravodajství a publicistiky TV Prima a jejich rodinní příslušníci. Projekt s názvem: „Je Prima být spolu ...také v roce 2015“ pomůže Sdružení SOS dětských vesniček. Kalendář vychází 1. prosince 2014 v limitované edici 777 kusů.

Kalendáře jsou artikl, který jste fotil už mnohokrát. Bál jste se, že nepřijde zajímavý nápad?

Vůbec ne. Toho se nebojím. Vím, k čemu v daném období přesně inklinuji, jakým stylem chci fotit a "jen" se toho držím, to je celé. Moc mě ten projekt bavil, byla to různorodá práce právě tím, že pózovali zkušení lidé, kteří jsou před objektivem často i ti, kteří na to zvyklí nejsou, děti, pes...

Děti a zvířata zrovna bývají docela postrachem.

Já mám tu jistou nevyzpytatelnost docela rád. U dětí sám jako táta tříletého chlapečka vím, co si můžu a nemůžu dovolit a že je taky možné – a to se opravdu stalo – že si dítě prosadí zkrátka svou a na fotce třeba nebude (úsměv). Psa měl sebou pan Klíma a šli jsme na toho pejska opatrně, přece jen je to veterán. Zajímavé je, že v kalendáři se nakonec ocitla úplně poslední fotka, která vznikla vlastně náhodou, když už se oba celí šťastní zvedali k odchodu.

Byl jste unavený? Jak se vám podařilo udržet koncentraci po celé dva dny, kdy focení probíhalo?

Byl jsem příjemně unavený. Nejvíc mi pomáhalo, že se úkoly střídaly, mnohem vyčerpanější bych byl, kdybych dva dny fotil s jedním člověkem. Takhle jsem se neustále dobíjel.

V těch snímcích je energie.

Díky, to jsem přesně chtěl. Klíčové bylo uvolnění, protože ve chvílích uvolnění – v pohybu – se nemůžete kontrolovat, nestíháte žádnou trému... Také jsem měl určitou představu o stylingu, přál jsem si převážně černo-bílé oblečení, přestože jsem věděl, že fotografie budou barevné.

Podepsal byste motto kalendáře? Je Prima být spolu?

Jednoznačně. Na všech myslitelných vlnách významu. (úsměv)

Kalendář, dokonce podepsaný, si můžete objednat! Čtěte podrobnosti, jak na to:

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také